Allview E3 Sign - ujj-féle megközelítés

Külső

Kicsi phabletről nem nagyon hallottunk még, elvégre ez a kategória nem a kompakt kialakításról szól. Az E3 is klasszikus tepsi, bár a fizikai méretei nem olyan durvák. Viszont mivel elég szögletes mindenhonnan nézve, így nem is próbálja rejtegetni a nagyságát. 162 grammos tömege sem egy pehely, de ha befér a zsebünkbe, akkor ott nem lesz olyan feltűnő (farzsebbe azért ne tegyük...). A koromfekete szín jól mutat rajta, igazából azt kell mondjam, egész kellemes külseje van, amit néhány aprósággal igyekeztek kiemelni. Az egyik ilyen az előlap alsó részén lévő világos csík (nincs funkciója, csak dísz), a másik meg az oldalain körbefutó dupla krómcsík.

Allview E3 Sign
[+]

A jól sikerült külsőn kívül még egy dolog tud dobni az első benyomáson, ez pedig a minőség. Erre a területre is figyeltek, a telefon nagyon szépen egyben van. Rendben vannak az illesztések, nincs lötyögés, nyikorgás, minden a helyén. Az anyagok se rosszak, fém ugyan nincs, de a műanyagok megfelelők, az előlap üveg, a hátlap pedig kellemes tapintású és matt felületű, utóbbi így a koszra és ujjlenyomatokra jóval kevésbé érzékeny.

Allview E3 Sign
[+]

Szemből a méretes, 5,5 hüvelyk képátlójú kijelző uralja a képet. Ez egy 720p felbontású, OGS (One Glass Solution) IPS panel, melyet Gorilla Glass üveg véd a sérülésektől. Remekül látható napfényben, elegendő a fényereje, a betekintési szögei pedig szélesek. Utóbbinál viszont hozzá kell tenni, hogy erősebb szögből nézve a színek elváltoznak, de a tartalom még ekkor is felismerhető/olvasható marad. Lentre, a képernyő alá került a három szokványos androidos érintőgomb. Világítást is kaptak, bár ez elég halványra sikerült és apró méretűk ellenére csak pontosan a jelölésnél érzékelnek. Felül egy előlapi kamerát kipipálhatunk, továbbá közelség- és fényszabályzó szenzor, no meg a hangszóró található itt. A beszélgetés közbeni hangminőség megfelelő volt, viszont hangerőből egy kicsit több kellene.

Allview E3 Sign
[+]

Hátul egész sok apróságba futunk bele, legalul a kihangosító jókora rácsával indítunk (mely alatt egyébként a hangszóró jóval kisebb), fölötte egy márkanév. A felső térfélen a fémes színű logó nyitja a sort, majd következik a spéci extra, egy ujjlenyomat-olvasó (erről majd lesz még szó). Ezután egy hosszúkás formájú, de csak szimpla LED villanó és a kamera optikája zárja a sort. Az oldalsó részeken már semmi rendkívüli nincs. Alul középre került a microUSB csatlakozója, a bal oldala üres, jobbra a hangerőszabályzó és a bekapcsoló kerül a kezünk ügyébe. Felülre maradt a 3,5 mm-es jack és itt bújt el az infraport (erről is lesz szó).

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • iOcean Rock M6752 - kemény legény

    Ismét egy új márka debütál lapunk hasábjain, az iOcean-tól elsőnek a Rock phablet került nagyító alá. Még akad néhány csiszolnivaló, de kezdésnek nem rossz.

  • BlackView Alife P1 Pro - Extra szórakozás?

    Tesztkészülékünk az 5,5 hüvelykes kijelzőjével a phablet kategóriában versenyez, egy MediaTek MT6735 chipset hajtja meg, a pár szoftveres extrán kívül az ujjlenyomat-olvasó emelhető ki.

  • Lenovo A7000 - nem fér a bőrébe

    Középkategóriás, 5,5 hüvelykes kijelzővel szerelt phablettel próbálkozik a Lenovo, és bár sok pozitív tulajdonsága van az A7000-nek, az a kevés probléma lehúzza az összképet.

  • Samsung Galaxy J7 - arany-os

    A J-család legnagyobb és egyben legerősebb tagja Exynos és Snapdragon chipsettel is forgalomba került, két SIM-et kezel, 13 megapixeles kamerával rendelkezik, és mindemellett egész jó az üzemideje.

Előzmények

Hirdetés