Alcatel One Touch 890 - túl minimál

Multimédia

A hátlapon lévő kamera ugyebár 2 megapixel, mindez fix fókusszal és LED villanó nélkül. Ebből túlzott elvárásokat nem szabad támasztani vele szemben, na meg az Alcatel korábban se villantott kamera téren. Opciókból nem vagyunk túlzottan eleresztve. Állíthatjuk az expozíciós értéket, választhatunk jelenetet (auto vagy sport), színhatást, fehéregyensúlyt, időzítőt, arcérzékelést (ez meg minek?), illetve a felbontást és a képminőséget piszkálhatjuk. Videó terén még lejjebb kell adnunk a szintet, a 15 fps QVGA kreációk finoman szólva nem ütik meg az értékelhető szintet.

Alcatel OT-890

Zenei téren egy fokkal jobb a helyzet. A zenéket előadók és albumok szerint listázva böngészhetjük. Háttérben futás adott, az albumképek megjelennek, ismétlés és véletlen lejátszás is van. A lejátszó felületbe picit belenyúltak, némi 3D effekt befigyel, de ez is csak feleslegesen terheli az amúgy is gyenge procit. A gyári füles hangminősége kb. semmilyen, viszont egy normálisabb darabbal a hangszínszabályzó hiánya ellenére relatíve normál hangzást lehet elérni. Jó pont, hogy kapunk rádiót is, ami még RDS-re is képes. Egyszerű felület, de használható, érzékenységre is megfelelő.

Alcatel OT-890 Alcatel OT-890

A gyengeséget legjobban úgy akarták palástolni, hogy komoly mennyiségű extra szoftver pakoltak rá, úgyhogy van miből csemegézni, persze kérdés, hogy melyik mennyire hasznos számunkra. Akinek nem tetszik, úgyis mehet a Marketra, bár a kis felbontás és az igen gyenge hardver miatt okosan kell válogatni (játékokat kb. majdnem el is felejthetjük). Nézzük akkor sorban, miket is ad nekünk a gyártó. Az AccuWeather időjárásjelzőt bizonyára sokan ismerik, ez valóban hasznos, magam is rendszeresen használom. Az adatkorlátozó remek dolog, akinek meghatározott mennyiségű mobilinternet csomagja van (vagy az előfizetésében van egy megadott havi mennyiség). Itt megadjuk a határt, az időtartamot, a kezdődátumot (mert nem mindenkinek hónap elején nulláz a szolgáltató) és azt is, hogy a határ elérésekor mit tegyen a készülék. Az Android Manager egy számítógépre telepíthető program, amivel kezelhetjük a telefonon lévő adatokat és tartalmakat. Ennek kliense szintén gyárilag telepített a készülékre. Az AndroLib Wallpaper segítségével új háttérképeket szerezhetünk be.

Alcatel OT-890 Alcatel OT-890

A Balance Ball már egy játék, akárcsak a Bebbled, a Brick Breaker, a Midnight Bowling 2, az UNO és a Zuma’s Revenge!, szóval a szórakozásra is gondoltak. De itt még nincs ám vége, a Compass a beépített irányítűt használja ki, a DRM program a jogvédett tartalmak kezeléséhez való, a Feladatkezelő elég egyértelmű, akárcsak a Hangrögzítő és a Jegyzetek, de szerintem a Layar böngészőt is ismerik páran. Médiaalbum néven fut a fájlkezelő és a közösségi oldalak kedvelői kapnak Facebook, illetve MySpace klienseket. A dokumentumok megnyitásához jár egy OfficeSuite, az OI Shopping bevásárlólistákat állít össze, a Palringo egy IM üzenetküldő, a PDF olvasó megint egyértelmű. PicSay képmegosztóval folytatódik a sor, és a legjobban a RingDroid nevű csengőhang szerkesztőn mosolyogtam. Sokkal hasznosabb a Shazam zenefelismerő, illetve a SyncML kliens. Kapjuk még a TouchPal bevitel programját, egy kijelzőkalibrálót (szükség is volt rá), viszont a Twidroyd és a hangzatos UberSocial ugyanazt takarja.

Alcatel OT-890 Alcatel OT-890

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés