Alcatel One Touch Pop Up 5.0 - zene füleimnek

Hardver, szoftverezettség

Az Alcatel végre lépett, és nem az oly sokat látott Snapdragon 410-es SoC-vel szúrta ki a felhasználók szemét, hanem a sokkal újabb fejlesztésű, 28 nanométeres csíkszélességű, 64 bites 415-ös lapkát szerelte be a készülékbe. Ez azért jó hír, mert az ARMv8 architektúrájú processzorban nyolc darab 1,4 GHz-en pörgő Cortex-A53 mag dolgozik, a grafikus feladatokat pedig ugyanaz az Adreno 405 GPU látja el, ami egyébként a 615-ös rendszerchipben is megtalálható. A belső tárhely mérete 16 GB, ebből körülbelül 11,75 GB használható fel szabadon, ha valakinek ez nem lenne elég, akkor rakhat microSD-t a telefonba, méghozzá maximum 128 GB-osat. Az alkalmazások futtatását 2 GB RAM segíti, telepíteni nem lehet kártyára. A rezgőmotor nagyon erős, könnyedén megremegteti az egyébként sem túl nehéz készülékházat.

A fémkeret sokat dob a minőségérzeten
A fém keret sokat dob a minőségérzeten [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Alcatel Pop Up 5.0 LG G4s Allview E4 lite Asus Zenfone 2 ZE500CL
Rendszerchip Snapdragon 415 Snapdragon 615 MediaTek MT6735 Intel Atom Z2560
AnTuTu 6.x Benchmark 33333 pont ? pont 31828 pont ? pont
Vellamo Browser 2402 pont 2140 pont 2703 pont 1567 pont
Vellamo Metal 883 pont 989 pont 913 pont 769 pont
Geekbench 3 (single) 614 pont 616 pont 614 pont 464 pont
Geekbench 3 (multi) 2380 pont 1991 pont 1810 pont 1072 pont
GFXBench Manhattan onscreen 5,8 fps 5,8 fps nem futott le nem futott le
Manhattan offscreen 1080p 5,2 fps 5,2 fps nem futott le nem futott le
GFXBench T-Rex onscreen 12 fps 12 fps 14 fps 12 fps
T-Rex offscreen 1080p 12 fps 12 fps 8,4 fps 7,1 fps

Fontos megemlíteni, hogy mivel csak később jelenik meg a telefon, ez még nem a végleges szoftver (nem véletlen, hogy még magyar nyelv sincs benne). Ettől függetlenül a rendszer meglehetősen gyors, nincsenek akadozások, hirtelen belassulások, a kamera is viszonylag sebesen elindul. Más kérdés, hogy vannak olyan applikációk, amikre picit többet kell várni a kelleténél, gondolhatunk itt az üzenetkezelőre, ez még optimalizációs probléma, amit a végleges modellig minden bizonnyal javítani fognak. A játékokkal a GPU egész jól elboldogul, még a felső kategóriás produktumokkal sincs baj, persze, ahol lehet, érdemes visszavenni egy kicsit a grafikát. Melegedés szerencsére nem tapasztalható, a benchmark tesztek során is maximum csak langyosabb lett a hátlap felső része.

A főképernyő és a menü A főképernyő és a menü
A főképernyő és a menü [+]

A mobilon az Android 5.1.1 Lollipop operációs rendszer fut, amit az Alcatel reszelgetett, csinosított egy kicsit. A saját felület az egyedi ikonkészletben, illetve a One Touch Streamben merül ki, többnyire a gyári külsővel találkozunk. Az előbb említett szolgáltatást a főképernyőről balra legyintve találjuk, benne időjárásadatokkal, naptáreseményekkel és RSS-olvasóval, sőt, még alkalmazásajánlatokat is kapunk. A főoldalakra mappák, widgetek, gyorsikonok helyezhetők, a menüben ABC sorrendben tekinthetjük meg a feltelepített programokat. Felülről gördíthető le az információs függöny, itt a gyorsbeállítások kapcsolóit és az értesítéseket érjük el. Az alkalmazásváltóban kártyalapok formájába rendeződnek az appok, a seprű gombra rányomva lehet egyszerre bezárni mindet.

A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő
A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő [+]

A tárcsázóban a kedvenceket pillanatok alatt felhívhatjuk, a névjegyek között számok és betűk szerint kereshetünk. A kontaktokhoz rendelhetünk nevet, számot, képet, e-mailt, címet, jegyzetet, csengőhangot, csoportot, weboldalt. Az SMS-kezelő buborékos formában jelzi ki az üzeneteket, az elküldött szövegekről kérhető kézbesítési jelentés. A gyári billentyűzet mellett rendelkezésre áll a Swiftkey (amit már megvásárolt közben a Microsoft), nagyon jó gépelni rajta, a csúsztatós mozdulatok és a prediktív szótár gyors bevitelt tesz lehetővé. Két fontos szoftveres extráról mindenképpen beszélni kell. Az egyik a Gombok menüpont, itt bepipálható, hogy a bekapcsológombbal befejezhessük a hívást, illetve az előlapi billentyű funkcióját is megváltoztathatjuk: vagy arra használjuk, hogy dupla megnyomásra elinduljon a kamera, közben pedig elérhetőek a virtuális vezérlőgombok, vagy eltüntetjük az alsó sávot, helyette egy kicsit meizusan a rendes gombhoz rendelünk mindent. Rövid megnyomásra a visszalépés, hosszúra a kezdőképernyőre ugrás, dupla kattra az alkalmazásváltó varázsolható elő.

A legördülő információs függöny és az alkalmazáskezelő A legördülő információs függöny és az alkalmazáskezelő
A legördülő információs függöny és az alkalmazáskezelő [+]

Van még a Funkciók rész, ahol kiválaszthatjuk, hogy milyen applikációk ikonjai kerüljenek ki a zárolt képernyőre (maximum öt darab a gyári programok közül), amiket gyorsan el lehet indítani. Innentől viszont már csak az alkalmazások nyújtanak némi izgalmat: minden alapvető app megtalálható, így a böngésző, a számológép, a hangfelvevő, a rádió, az időjárás, az email, valamennyi Google cucc, a fájlkezelő, a naptár, a zene- és videolejátszó. Extra az AVG fájlvédelem, plusz a közösségi programcsomag (Messenger, Instagram, Whatsapp, Twitter). Két alkalmazásbolt is van a telefonon, az egyik az Apps, a másik pedig a Play.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés