Acer Liquid E700 - SIM-háromság

Bevezető, tartozékok

Ázsiában rendkívül népszerűek a dual SIM-es készülékek. Ennek több oka is lehet, mindenesetre nem egy nagy gyártó dobja piacra ilyen megoldását (is) mondjuk a Kínai Népköztársaságban, vagy éppen Indiában, ahol mindennapos a több telefonszám használata. Az első kétkártyás telefonok is innen érkeztek Európába, de kellett némi idő, mire az ismertebb gyártók is rájöttek, hogy érdemes ezekkel foglalkozniuk.

A Acer Liquid E700 három SIM-kártyát is befogad
[+]

Nálunk a dual SIM-es megoldások persze kevésbé elterjedtek, ám mi egyre több kérdést kapunk innen-onnan hasonló eszközök kapcsán, itthon is bőven van igény több SIM-kártya befogadására képes készülékekre, hiszen a magánszám mellett gyakran a munkahely is biztosít mobilszámot. Ezt újabban mintha a szolgáltatók is felismerték volna, évekkel ezelőtt elképzelhetetlennek tűnt, hogy egy kétkártyás telefon bekerüljön az operátori kínálatokba, de most már akad rá példa.

A Acer Liquid E700 átlagos méretű középkategóriás
[+]

Míg a két SIM-es megoldások világszerte széles körben elterjedtek (bár a dual active megoldások, amellyel mindkét kártya aktív marad hívás közben, kezdenek kikopni), tripla, vagyis három SIM-es megoldással bizony nem sűrűn találkozik az ember, még akkor sem, ha éppen telefonokat tesztel a Mobilarena virtuális hasábjain. Az Acer nálunk járt terméke márpedig ilyen, így mi is kíváncsisággal fogtunk neki a középkategóriás okostelefon kiismerésének.

Az Acer Liquid E700 csomagolása agybadugós headsetet rejt
[+]

Az Acer Liquid E700 szürke csíkos dobozban érkezett hozzánk, a csomagoláson pár termékfotóval és alapinformációval, amelyek elárulták, hogy 4G modem bizony nem került a három SIM-es eszközbe. A fedelet leemelve két bőbeszédű leírásra, egy agybadugós mikrofonos fülesre, egy microUSB kábelre, valamint egy 2 amperes töltőfejre bukkantunk.

Külső

Három SIM-es mobilt kis teleppel piacra dobni öngól lett volna, az Acer ezért 3500 milliamperórás akkumulátort pakolt a motorháztető alá, ami rányomta a bélyegét a méretekre. No azért a 147,3 x 73 x 9,9 milliméteres műanyag ház és a 155 grammos tömeg nem vészes, főleg, mivel az öthüvelykes kijelző mellé két előlapi hangszóró is fért a készülékbe (sajnos nem sztereó megoldással), ami egy kis vizuális egyéniséget ad az Acer középkategóriásának. A kissé csúszós hátlap ívei komfortos fogást biztosítanak, viszont az összeszerelés nem vizsgázott jelesre, főleg a jobb felső sarokban hallottam recsegést, amikor határozottabban markoltam meg az E700-at.

Az Acer Liquid E700 nem apró készülék, mivel 3500 mAh-s akkuja van
[+]

A megjelenítő 720 x 1280 pixeles, más szóval HD felbontású, 294 ppi-s képpont sűrűséggel. Az IPS panel fényereje jó, igaz, az gyorsan csökken, ha oldalról tekintünk a kékesre kalibrált kijelzőre. A napfény alatti helyzet nem rossz, a panel érintésérzékenysége pedig kifejezetten jó, ráadásul kesztyűs mód is bekapcsolható, ami ilyenkor télen jól jön.

A Acer Liquid E700 megjelenítője éles de hidegre kalibrált
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Acer Liquid E700 Huawei Ascend G620s Nokia Lumia 735 Samsung Galaxy Grand Prime DuoS
Fehér fényerő 400 nit 368 nit 306 nit 350 nit
Fekete fényerő 0,32 nit 0,46 nit 0 nit 0,48 nit
Kontrasztarány 1249:1 802:1 végtelen 729:1
Színhőmérséklet 8268 K 7978 K 6681 K 7373 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Nem éppen vékonyak a Liquid E700 kávái, hiszen a két hangszóró és a kijelző közé egy Acer logós sáv (rajta fénymérővel és közelségérzékelővel) alul pedig egy androidos kezelősáv is beékelődött, sajnos háttérvilágítás nélküli érintőgombokkal (vissza, home, alkalmazásváltó). A beszélgetési hangszóró mellé ezúttal nem csak egy 2 megapixeles kamera, hanem egy ledes villanó is került. Az értesítési led a hangszórórácson belül lett elhelyezve.

 Acer Liquid E700
[+]

A bekapcsoló gomb felülre, a 3,5 milliméteres fülhallgató-kimenet mellé került, ami nem éppen ideális megoldás. A hangerőt jobb oldalon lehet állítani, a microUSB kábelt pedig fölötte dughatjuk be. Az említett billentyűk nyomásfoka pont jó, nem kell túl erősen rájuk tapadni. A hátlapot alulról lehet lepattintani.

Az Acer Liquid E700 hátlapja matt felületű és kissé csúszós
[+]

A Liquid sorozat névjegye a hátlapon elhelyezett, többfunkciós AcerRapid gomb, ami ezúttal egy 8 megapixeles, vakuval megtámogatott kamera alá került. Elhelyezkedése és lenyomása ideális, és annyira kézre, vagyis mutatóujjra esik, hogy én ezt a gombot használtam a bekapcsológomb helyett a képernyőzár feloldására. Ha a hátlapot lepattintjuk, a földi halandótól elzárt telep és négy kártyafoglalat pillantható meg, a 3 microSIM mellé ugyanis egy microSD olvasó is került.

Hardver, szoftveres felület

Amikor manapság a belépőszint tetejére is elért a 64 bites láz (a Huawei Ascend Y550 például Snapdragon 410-es SoC-t kapott), egyre kevésbé életképes megoldás az öregedő MT6582-es MediaTek rendszerchip használata a felsőbb árkategóriákban, persze a Liquid E700 tavalyi készülék. A négy 1,3 gigahertzes Cortex-A7-es processzormag és Mali-400MP2 elég komoly kompromisszum a teljesítmény terén, ám ennél is nagyobb baki a 4 gigabájtos belső tároló, aminek csak a fele érhető el, igaz az SD-kártyára is lehet telepíteni. A szűk tárhelyű tesztelői példánnyal szemben azonban a hazai forgalmazásban inkább a 16 gigabájtos variánssal lehet találkozni kellemes mennyiségű, 2 gigabájt RAM-mal, vásárlás előtt mindenképpen nézzük meg, melyik készülékhez juthatunk hozzá.

Az Acer Liquid E700 fedele alatt öreg MediaTek rendszerchip lapul
[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Acer Liquid E700 Sony Xperia M2 Aqua Samsung Galaxy Grand Prime DuoS Huawei Ascend G620s
Chipset MediaTek MT6582 Snapdragon 400 Snapdragon 410 Snapdragon 410
AnTuTu 5.x Benchmark 18414 pont 18500 pont 20846 pont 18781 pont
Vellamo Browser 1592 pont 1760 pont 2135 pont 1873 pont
Vellamo Metal 700 pont 745 pont 864 pont 748 pont
SunSpider 1.0.2 1271,1 ms 1480,3 ms 1103,3 ms 1186,6 ms
Geekbench 3 (single) 348 pont 345 pont 464 pont 482 pont
Geekbench 3 (multi) 1165 pont 1109 pont 1420 pont 1432 pont
GFXBench Manhattan onscreen nem indult el 6,9 fps 6,4 fps 3,9 fps
GFXBench Manhattan offscreen nem indult el 1,7 fps 1,7 fps 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 7,0 fps 15,4 fps 12,8 fps 9,3 fps
GFXBench T-Rex offscreen 4,2 fps 5,9 fps 5,2 fps 5,2 fps

Aligha meglepő, hogy a fenti előzmények után az Acer telefonja nem remekelt a szintetikus teljesítményteszteken. A mindennapi használat során kettős helyzetet tapasztaltam: ha éppen semmi háttérfolyamat nem zavart be, a felület gördülékenyen volt kezelhető, bár az alkalmazás megnyitás és váltás nem volt éppen gyors. Komolyabb háttérfolyamatok vagy honlapok böngészése viszont éreztette a hardver korlátait, akárcsak a grafikailag intenzívebb játékok, a Mali IGP egyszerűen nem elég a HD felbontás kihajtására.

Lebegő ikonsor az Acer Liquid E700 főképernyőjén Az Acer Liquid E700 kapcsolópanelja hasznos ikonokkal teli

A Liquid E700 az Acer saját felületét futtatja Android 4.4.2-es alapokon, amit sötét hátterek, flat stílusú ikonok, egyszerű átmenetek és zöld kapcsolók és elemek jellemeznek a gyártó logójának színével harmonizálva. A kezdőképernyőn 4 x 5-ös az ikonkiosztás, a tálcára öt elem fér. Az alkalmazásváltó gombját megérintve nem csak a legutóbbi kilenc app jelenik meg, hanem elérhető az Acer lebegő ikonsora is azoknak, akiknek kényelmetlen lenne a készülék alján lévő érintőgombokat kezelni. Ugyanide néhány gyári app indítóikonját is el lehet helyezni.

Az Acer Liquid E700 alkalmazásváltója kilenc appot jelenít meg Az Acer Liquid E700 zárképernyője gyorsikonokkal

Az értesítési és kapcsolópanel felülről húzható le, az utóbbi ugyancsak testre szabható. Kapcsolók a zárképernyőre is kerültek: a bekapcsoló gomb megnyomása után a telefon, az üzenetek, a böngésző vagy a kamera ikonja felől felfele simítva gyorsan a kívánt alkalmazásba kerülhetünk. Ugyancsak a gyors kezelést segíti a hátlapi AcerRapid gomb, amely rövid lenyomásra a képernyőzárat oldja fel, hosszú lenyomáskor pedig a kamerát indítja el. Ha pedig a képernyő fel van oldva, a rövid lenyomás az általunk választott alkalmazást nyitja meg. Mivel a billentyű mélyebben helyezkedik el a hátlap síkjánál, egyszer se nyomtam le véletlenül, egyébként pedig jóval kényelmesebb volt ezt használni a bekapcsoló gomb helyett. Ha megfelelő tokot vennék az Acertől az E700 mellé, a Flip Wakeup funkció bekapcsolásával a képernyőzár feloldható a tok fedelének kihajtásával.

Szoftverek és extrák

A tárcsázó a gyári KitKatos szoftver kissé módosított változata, amely a gyorstárcsázási és gyorskeresési funkciókat is támogatja. A szokásos források mellet (Google, fájl, SIM-ek) szűrhető, hogy mely SIM(ek) és fiókok névjegyei jelenjenek meg a telefonkönyvben, a hívásnapló pedig jelöli, hogy melyik számról folytattuk a beszélgetéseket. Az Acer extrája a lebegő widget bejövő hívás esetében, aminek az előnye az, hogy az éppen használt alkalmazást nem kell bezárni, ha épp keresnek minket. Email-ből és üzenetküldőből is a kitkatos alapverzió jár, persze fiókjainkat most már a Gmaillel is be lehet állítani.

Az Acer Liquid E700 telefonkönyve A Swype az Acer Liquid E700 billentyűzete

A gyártó szoftveres extrái közé az Acer Cloud felhőszolgáltatásával összekapcsolt alkalmazások tartoznak, amelyek egy része a helyi hálózaton összekapcsolt számítógépekkel is képes kommunikálni, ilyen az abFájlok, az abDokumentumok, az abFotó, az abVideó és az abZene. Magát a felhőszolgáltatást az AcerPortal kezeli. Az Acer Snapnote egy dokumentumolvasó, ami a hátlapi kamerát használja, a Barcode Scanner pedig vonalkódokat képes beolvasni és azonosítani.

 Acer Liquid E700  Acer Liquid E700

Az eszközök közé a biztonsági mentés, egy újabb fájlkezelő, a zseblámpa, a számológép, az időjárás, az óra és persze a Google szoftver csomagja tartozik. Aki nagy ikonokat szeret használni vezetés közben, vagy nehezen látja az apró karaktereket, annak kitűnő választás lehet az egyszerű mód, vagy ahogyan az Acer hívja, a gyors mód, ami több nézettel és csempeszerű ikonokkal segít be. A gyors mód bekapcsolásához PIN-kódos védelmet rendelhetünk.

A böngészés közepes sebességű az Acer Liquid E700-on  Acer Liquid E700

Az Acer AOSP-alapú böngészője átlagos sebességű szoftver, a közepes és jól optimalizált tartalmak gördülékenyen lapozhatók, a vaskosabb honlapok viszont dadogásra bírják a vasat. Az offline olvasás, a könyvjelzők mentése, az asztali webhely kérése és több lap kezelése is problémamentesen zajlik, és szerencsére a zoom alapú sortörés sem maradt ki.

Multimédia, kamera

A Liquid E700 különlegessége, hogy a hátlapi 8 megapixeles modul mellett az előlapi 2 megapixeles kamera is kapott egy ledes villanót, hogy a szelfi készítés is időleges vaksággal járjon, sötétben persze esszenciális a vaku. Az élőképen rendben működik az érintőfókusz, és ha másodszor is a képernyőre helyezzük ujjunkat, az expozíció is állatható. A kézi beállítások között variálható a fehéregyensúly, az érzékenység, a vaku és az önkioldó, továbbá jár jó néhány jelenetmód és effekt is elérhető. Kameramódok közül elérhető a HDR, a panoráma, a legjobb kép, az arcszépítő, az expozíciósorozat, a több szögből való rögzítés és animált fotó.

Az Acer Liquid E700 hátlapi kamerája közepes minőségű fotókat lő
[+]

A nappali 3840 x 2160 pixeles fotók közepes minőségűek. A vonalélesség lehetne jobb is, zaj és utólagos élesítés is felfedezhető a képeken, a széleken pedig némi lencsetorzulás. A dinamikatartomány viszont jó, és a fehéregyensúly is rendben van. A HDR fotók jól kompenzálnak nagy kontrasztkülönbségek esetében, viszont nagyon stabilan kell tartani az E700-at, hogy a végeredmény ne legyen bemozdulva. A makró fotók elegendő részlettel készülnek. Este sok képzajra és nehezebb fókusztalálatra kell számítani, de nappal sem működött mindig megfelelően az autófókusz. A 3GP formátumú videók sajnos elég rosszak, a Full HD felbontás csak papíron áll, a kép mintha alacsonyabb felbontásból lenne felskálázva, lásd ezt a példát.

 Acer Liquid E700  Acer Liquid E700

Zenéinket az abMusic-kal lehet játszani az Acer felhőjéből, vagy a készülékről előadók, albumok, dalok, műfajok és listák szerint. Hangszínszabályzó is jár, amit a DTS Studio Sound menüpontban lehet állítgatni. Nem maradt ki az FM-rádió sem, ami füles csatlakoztatásával működik, például az inkább beszélgetésre alkalmas gyári headsettel. Mindkét zenelejátszóhoz elérhető kezdőképernyős és zárképernyős widget.

Az Acer Liquid E700 videolejátszója fapados darab

A fapados abVideo a H.263, H.264 és Mpeg4 kódolásokkal FullHD felbontás esetén is megbirkózik, a többi lejátszásához viszont alternatív lejátszót kell beszerezni. A két előlapi hangszórót megpillantva azt gondolhatnánk, hogy a Liquid E700 sztereó megoldást kapott, azonban ez nem így van: a multimédiás tartalmak csak az alsó hangszóróból szólnak, méghozzá a maximális hangerő környékén nem is túl szépen vagy hangosan, szóval itt az Acer kihagyott egy ziccert.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Liquid E700 legizgalmasabb tulajdonsága kétségtelenül a 3 microSIM-es megoldás, azaz, egyszerre három különböző kártyával is a hálózaton lóghatunk. Hanghíváskor azonban csak az a SIM aktív, amelyiket éppen használjuk, úgyhogy, ha a másik kettőre hívás érkezik, legfeljebb utólag, szolgáltatói jelzés alapján értesülünk. A beszélgetési hangminőség mindkét oldalon megfelelő volt, ami nem utolsó tulajdonság egy mobiltelefon esetében. 3G a legnagyobb elérhető mobiladat sebesség. Bluetoothból 4.0 a szabvány A2DP-vel, USB-ből 2.0 MTP-vel és OTG-vel, WiFi-ből pedig 802.11b/g/n Direct és hotsport funkciókkal. Navigáláshoz a földi antennák és routerek mellett a GPS-műholdak jeleit használhatjuk, más szatellitcsoportét viszont nem, így nem is gyors a pozíciószerzés.

A három microSIM és a microSD foglalat az Acer Liquid E700 fedele alatt
[+]

A telepmérettel nem spórolt az Acer, és miért tette volna, aki három hálózaton lóg egyszerre, az nem szeretné félnaponta tölteni E700-át, és szerencsére nem is kell. Az üzemidő remek, és a készenléti fogyasztás is alacsony, így vegyes használattal 5-6 órás képernyőidő rendszeresen összejöhet, ami másfél-kétnapos üzemidőt eredményezhet, kevesebb használattal még annál is hosszabbat. A gyártó 12 óra videó lejátszást ígér egyhuzamban, és ez közepes fényerőn, a MinDig TV HD adását streamelve, nekünk is kereken összejött. Böngészni 11 órán át lehetett egy töltéssel.

Az Acer Liquid E700 érdekes készülék túl sok hibával
[+]

Értékelés: Acer Liquid E700
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 6 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Az Acer Liquid E700 minden pozitívumával és negatívumával együtt is érdekes készülék. Ez az első 3 SIM-et befogadni képes okostelefon, ami szerkesztőségünkben megfordult, viszont sajnos egyik foglalat sem támogatja az LTE-t, ami középkategóriában ma alapvetően elvárható, akárcsak a 4 gigabájtosnál nagyobb belső tárhely. Itt azonban meg kell jegyezni, hogy a tesztelésre szánt készülékkel szemben a boltokban főleg a 16 gigabájtos variáns lelhető fel 2 gigabájt RAM-mal, ami enyhít a fenti fájdalmakon. Figyeljünk oda vásárláskor, hogy melyik verziót árulják. Az öregedő MediaTek rendszerchip azonban így is, úgy is érezteti negatív hatását.

Kár, mert egyébként az üzemidő remek, és a szelfi kamerához mellékelt ledes villanó kellemes extra, alapvetően pedig a szoftveres felület is átgondolt. Csak túl sok a hiba 70 ezer forintért, ráadásul az összeszerelés sem sikerült hibátlanra. Az E700-nál így jóval erősebb ajánlat a Huawei Ascend G620s, a Xiaomi Redmi Note 4G vagy a második generációs Motorola Moto G. Windows Phone fronton ott van a Nokia Lumia 735, az előbbiekhez hasonlóan 4G támogatással. Nagyon sűrű a mezőny a Liquid E700 árszintjén, ezért az Acer középkategóriása plecsni nélkül távozott szerkesztőségünkből.

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Acer Liquid E700
 Acer Liquid E700 Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 147,3 x 73 x 9,9 milliméter
Tömeg 155 gramm
Színvariációk sötétbordó
SIM-foglalat 3 x microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (294 ppi)
Kijelző típusa IPS-LCD érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6582
Processzor típusa 1,3 GHz-es négymagos Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Mali-400MP2
RAM mérete 1 GB / 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 4 GB / 16 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850//900/1900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 21 Mbps / 5,76 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP, EDR LE)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi hotspot
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS nincs
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.2 (KitKat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google+, Hangouts, Google Maps, FM-rádió, Galaxy Apps, abZene, abDokumentumok, abVideó, abFotó, AcerPortal, Barcode Scanner, Acer SnapNote
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, autófókusz, led segédfény
Másodlagos kamera 2 megapixel, led segédfény
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 3500 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő ? óra
Beszélgetési idő ? óra
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor
  • Kapcsolódó cégek:
  • Acer

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés