Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • zippofcy

    senior tag

    Vállalkozó kedvűek figyelem:
    Marketből ingyenesen húzható Camera360 programmal készítsetek már pár fotót és linkeljétek be a fórumba [link].
    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    A hibákról: szvsz 35 ezerért így kell elfogadni.
    Aki igényes a kijelzőre vegyen ebayről San Francisco-t, 50 ezerér postával.
    Fogadok azt a +15 ezret nem sok embernek éri meg ;]

    Persze még akkor se lesz tökéletes, zenét nem játszik le szépen, 720p-s mkv-t nem bírja, stb.
    DE.
    Az SGS se tökéletes: nincs vaku, GPS hiba előfordul (enyém tökéletes), kijelzőkbe nagy a szórás, pl. egyik haveromé jó de az enyém túl "hideg", meg lagzik is (fixelhető de kínlódás) és 130 ezer HUF.

    A szifon4 se tökéletes: a kijelzője olyan mintha a brightness fel lenne húzva rajta (nem elég jó a kontraszt ratioja), eldobálja a hálózatot (ne fogd úgy, tudjuk ;] ), állítólag vmi giroszkóp hiba is előfordul, nem lehet még jailbreakelni és nem utolsó sorban mocsok drága.

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz bala6120 #6181 üzenetére

    Annak a hangzása az SGSemen se tetszett (eredeti walkman SE fülessel).
    A MixZinget használom, belőtt EQval majdnem eléri az SE-k hangzását (a szifon 3Gnél szebben szól, 4-est még nem hallgattam ezzel a fülessel)
    De ahogy olvastam fentebb, a Blade rosszabbul szól mint az SGS.

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz A_ScHuLcZ #6188 üzenetére

    Igen tud, sőt tök jó lockscreen widgetje is van, meg sima is. Nekem hangminőségre is ez jött be leginkább.

    A Bladeről: azért csak egy százassal olcsóbb mint az SGS. Csodák nincsenek.
    Amúgy meg az iphone 3G hangjával hány tulaj nem volt elégedett? Pedig sokkal rosszabbul szól mint egy walkman SE teló. Vagy mint a Nokia 5800, 5230, stb.

    A walkmanos telókhoz adott fülbedugós fülesnél szebben szól a Sennheiser?
    Asztali hifinél én csak röhögtem az aranyozott csatikon meg hasonlókon, de mikor az 5230asomon a hangzást teljesen tönkrevágta a hosszabbító (mivel az SE telón ugye a saját dugóátalakítója volt a hosszabbító, így a füles zsinórja az rövid volt az 5230ra) rá kellett jönnöm hogy ilyen alacsony feszültségértékeknél minden sokat számít.
    Így hát szereztem egy hibás fülest és annak a zsinórját toldottam hozzá, mert egyszerűen NEM tudtam olyan hosszabbítót vagy csak csatlakozót venni amivel hozta volna azt a hangzást.
    A magas hangok csengése megszűnt ... olyan "flat" "dull" ... "fémes" vagy nemtom hogy mondjam milyen lett a hang. Persze csak 160kbites mp3 felett, alatta mindennel olyan ;]

    Ja és csomó ericsson füles hamisított ... ebayről én még nem tudtam eredetit venni.
    Még jó hogy az enyémet nem adtam el az SE telóval.

    [ Szerkesztve ]

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz Ren Hoek #6190 üzenetére

    A "szappan" Nokia 6600 is olyan randán szólt hogy miután átalakíttattam egy Philips fülest hozzá (mert minijackes volt a bemenet rajta, nem 3.5ös) egyetlen egyszer hallgattam rajta mp3at, többet soha.
    Walkmanos SEk, illetve a K660-as szépen szóltak (ez utóbbi volt nálam az etalon mert a megabass-a gyengébb volt mint a W-seké, azoké már túl erős volt nekem) Az 5230 is. SGS tűrhető, iphone 3G még elmegy kategória.
    Volt egy szifon klón kétsimes Sciphone kínai MTKs telóm, a 6600-nál sokkal szebb hangja volt.
    Mivel arra is csak gagyi átalakítóval tudtam rádugni az SE fülest, még az is lehet hogy anélkül elérte volna a 3G szintjét (persze kevesebb mély hanggal) De azért kétlem ;]
    Ezekkel van személyes tapasztalatom.

    A hang is csak olyan mint a kijelző. Amíg nem tapasztalsz jobbat, elégedett vagy a gagyival is :D

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    Amoled sznobizmusra: [link]

    Mindenki eldöntheti neki melyik kijelző tetszik jobban. Na persze a Blade LCDje nem hinném hogy ez a kategória ... ;]
    (a képen a legrosszabb SGS kijelző látható -nekem is ilyen van, túl hideg- amit a haver vett SGSt 1-2 hete annak már sokkal melegebbek a színei, ott nem kék a fehér. Van hozzá fix ami kicsit javít rajta -illetve a sokat emlegetett text pixelesedést is megoldja- de az enyém még azzal is kékebb maradt mint a haveré. Mint látható én NEM fényezek vmit csak azért mert nekem olyan van.)

    720p lejátszás: 2006 óta húzok szinkronos mkv-kat, 2008 óta meg nem nézek SD filmeket csak HDkat.
    Nem fogok nekiállni konvertálgatni őket csak azért hogy néha várakozás közben legyen mivel elütni az időt. De ha csak fel kell másolni a telóra ...
    Hamarosan jönnek a 3 magos telók HDMI kimenettel, akkor médialejátszó se kell majd a nappaliba . (és NEM fognak hamarabb lemerülni, azért lesz 3 mag, 1x 500mhz a telefonáláshoz, meg 2x 1ghz a filmnézéshez, játékhoz)

    Attól még hogy az ember cucca nem tud vmit, az nem biztos hogy felesleges is :P

    Vennék ajándékba egy ilyen SFO-t mert ár / érték arányban a legjobb teló most, de a shop.orange-ban kifogyott a pay as you go :(
    Ebayről meg egy huszassal drágább.

    [ Szerkesztve ]

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz philoxenia #6367 üzenetére

    Linkelj be akkor egy olyan videót amin az LCD színei szebbek mint az amoledé, jobb a kontrasztaránya, stb.
    Nekem van CMOSos és 3CCDs kamerám is (Canon HV30 ill Pana GS280) teljesen más a két technológia, de érdekes mód a színeket ugyanúgy adják vissza (a CMOS a lila egy árnyalatát kéknek látja, a CCDnek meg a "fénybehúzás" a hibája, de ez nem tartozik ide)

    A HDről meg: nem olvastad el amit írtam?
    Azért kell hogy le tudja játszani hogy ne kelljen átkonvertálgatnom. Elsősorban. Az már csak hab a tortán hogy xvid codeccel nem csak a felbontás kisebb hanem a sávosodás is randább ... mp4 codec persze ezt megoldja, de akkor megint ott a konvertálás, kivéve ha HD.
    8GBs kártyára felmegy 1-2 film, annyi elég. De jellemzően sorozatokat nézek rajta, pl. animékat. High School of the Dead 12 rész, egyenként 350MB. Felrakok hármat és egy órára elég.

    A Bladén ezeket konvertálgatni (figyelve rá hogy ne csússzon el a hang, rá- vagy mellépakolni a feliratot stb ... tökölne vele a halál)

    A 4 colos kijelző meg már elég nagy a filmekhez. Ami azt illeti olvasásra vagy játékhoz (pl Reckless Racing) kellene nagyobb.

    20 év alatt elolvastam többszáz könyvet (fokozatosan egyre kevesebbet), egy életre elég volt az olvasásból. Kivéve a henrymakow.com-ot, fórumokat és egyéb aktualitásokat ;]

    [ Módosította: philoxenia ]

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • zippofcy

    senior tag

    válasz philoxenia #6391 üzenetére

    Ezek szerint 7 ezerért vetted a Blade-t mert én 28 ezerért vettem az SGSt, havi 5 ezer HUFos lebeszélhető havidíjjal (addig is elbeszéltem annyit)

    De befejezem mert nem csak elfogult vagy, de vissza is élsz a moderátorságoddal. :P

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

Aktív témák