Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • qltsar

    addikt

    válasz Keeperv85 #24690 üzenetére

    erre lászt valamilyen nemű szoftveres illetve konkrétan driver megoldást? vagy ez van, és el kell fogadni? csak azt nem értem, hogy több telefon ezt az audiochipsetet használja, és nincsenek hangerő problémái, ebből indulok ki, hogy esetleg driveres lehet a probléma. remélem.

  • gerbaudhu

    tag

    válasz Keeperv85 #24690 üzenetére

    Nem profi cuccokkal, de én is végeztem egy kis méricskélést a Blade hang-átviteli képességeire vonatkoztatva.

    A felhasznált eszközök: ZTE Blade, kb. 1m-es jack-jack kábel, MacBook Pro.
    A felhasznált programok: Gyári android zenelejátszó, PowerAmp, Garageband 6.0.1.
    A felhasznált hangfájl: WhiteNoise.mp3 [link]
    (Ez egy ún. fehér zaj, ami minden frekvencián azonos amplitúdóval szólal meg.)
    Az összeállítás: A ZTE Blade médiahangerejét 100%-ra állítva a telefont a jack-jack kábellel a MacBook vonalszintű hangbemenetére kötöttem, és a felvétel hangerejét beállítottam, hogy a Garageband programban a kivezérlésmérő ne menjen át pirosba. Ezután ehhez a beállításhoz nem nyúltam, minden mérés ezen az erősítésen zajlott.

    1. mérés: A letöltött fehér zaj spektruma a MacBookon visszajátszva:

    Az alsó frekvenciaskálából látszik, hogy az logaritmikus, tehát a magas tartomány kissé elnagyollt, de azért a teljes 20Hz-től 20kHz-ig terjedő spektrum jelen van.

    2. mérés: A letöltött fehér zaj spektruma a ZTE Blade-en levő gyári Zenelejátszóval visszajátszva:

    A jelszint a MacBook-on beállított erősítés miatt magasabb, de a frekvenciamenet (amennyire ebből a kis analizátorból megítélhető) nem csorbul.

    3. mérés: A letöltött fehér zaj spektruma a ZTE Blade-en levő PowerAmp zenelejátszóval visszajátszva, minden hangszínszabályzás és programon belüli előerősítés kikapcsolva:

    Látszik, hogy a PowerAmp alapbeállításokon sokkal halkabb a gyári lejátszónál, de a frekvenciamenet itt se torzul láthatóan. (Hangsúlyozom, hogy a spektrumanalizátor nem profi cucc!)

    4. mérés: A letöltött fehér zaj spektruma a ZTE Blade-en levő PowerAmp zenelejátszóval visszajátszva, a Tone engedélyezve, a Bass és a Treble félállásban:

    Látszik, hogy a mély és magas tartományokban működik a kiemelés, a felső tartományban már van vágás.

    Továbbra is állítom, hogy hangminőségre nagyon jó a Blade, hangerőben viszont sehol sincs.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák