Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • kelzsoca

    félisten

    válasz t.imi #23582 üzenetére

    Gondolom egy hónapon belül itt lesz a tuti 2.2

    Jó lesz az fél éven belül is, ha lesz!!

    https://vertigostore.eu

  • Mercutio_

    félisten

    válasz t.imi #23582 üzenetére

    Nicsak, t.imi, szintén Blade tulaj? :DD

    Skacok mint "androidszűz", összefoglalva leírnám első botladozásaimat T-ről főzött romra váltásommal kapcsolatban ha nem baj :F
    Elég szájbarágós lesz, de talán sokaknak pont erre van szüksége :D

    Tehát: Adva volt egy már 512MB-s Blade, de még nem a csodazipes, hanem, a "normál" (második) firmware-rel kiadott.
    1. Első lépésként* regisztráltam egy gmail acc-ot, majd ennek segítségével (valamint első alkalommal mobilnettel, aztán wifi-n keresztül) a marketről leszedtem az alábbi programokat:
    MyPhone Explorer PC-re felraktam a program PC-s verzióját és ezzel a régi SE mobilomról lementettem a telefonszámokat és a Blade-en elindított kliens és a PC-s verzió szépen wifi-n keresztül szinkronizálta az adatokat.
    A PC-s program előnye, hogy .apk-kat is lehet vele a Blade-re telepíteni wifi-n keresztül.
    Ezt követően Blade menüjében a Settings / Accounts & sync menüben szépen szinkronizálunk, és a telószámok már a gmail-en is biztonságban el is vannak tárolva. (Nem kötelező, aki nem szeretné a google orrára kötni ezen információkat annak ott lesz a PC-s MyExporer-ben :K )
    2. Ezt követően első dolgom volt végigböngészni a telefon beállítási lehetőségeit, testreszabni azokat majd kipakolgatni a rendelkezésre álló 5 "asztalra" a számomra legfontosabbakat. (sms, kapcsolatok, böngésző, játékok és információs, valamint kezelő programok (bővebben lentebb), valamint egy külön asztalra a legfontosabb személyeket, mintegy "gyorstárcsázás**"-ként)
    3. Az, hogy ki milyen programot szed le egyéni ízlés kérdése, aki még nem találkozott hasonlóval az jó, ha tudja, hogy a marketról leszedett egyes ingyenes programok az ingyenességért cserébe apró reklámokat jelenítenek meg a kijelző alsó sávjában.
    4. A majdani tennivalók okán - a fórum ajánlásai alapján - én az alábbi programokat raktam fel:
    Barcode Scanner (Az összes ilyen weben elérhető appstore-os programnál az install-ra kattintva feljön egy QR kód, ezt ezzel a programmal lehet leolvasni és így a programot telepíteni)
    AppBrain App Market (A telefonra telepített alkalmazások update-elését vigzi, valamint ezen programok a memóriakártyára menthetőek vele, így később egy új rendszerre visszatölthetőek, nem kell újra a market-ra belépni)
    APNdroid (Segítségével felügyelhető a telefon 3G/mobilnet használata, így elkerülhetőek a többezres nem várt netszámlák)
    Camera 360 (A beépített fényképező program helyett)
    Network Monitor (2G/3G és Wifi használatot figyeli, beállítható limit, amit elérve figyelmeztet)
    QuickPic (Gyári fotóalbumkezelő helyett)
    SMS Backup & Restore (a név magáért beszél, negatívum, hogy MMS-t nem tud kezelni, valamint egyetlen xml file-ba menti ki az összes sms-t)
    Android Terminal Emulator (clockwork recovery telepítéshez szükséges)
    5. kelzsoca alábbi leírásának első részét megcsináltam (odáig, hogy fastboot-windows reboot lehet, hogy a memkártya particionáláts nem kellett volna kihagynom :F)
    6. Appbrain-nel lementettem a telepített alkalmazásokat, gmail-re szinkronizáltam, MyExplorer-rel a különböző menüpontokat szinkronizáltam, sms backup-pel az sms-eket lementettem, majd a telefont a PC-re dugtam és az SD-kártyáról mindent lementettem.
    7. Mivel nem tudtam, hogy benne vannak-e a főzött rom-okban a "csodazip"-ben található esetleges módosítások, (a zipet azért nem linkeltem, mert változik, hogy épp hol érhető el) azt raktam fel - ez a lépés tetszés szerint elhagyható, ezesetben a 7. és 8. pont tárgytalan - az alábbiak szerint:
    "SD gyökérbe kell másolni a zipet, csinálni egy image nevű mappát szintén az sd gyökerébe. Ide kicsomagolod a zipet,de úgy hogy a gyökérbe is megmaradjon a zip.
    Teló kikapcs, sim kivesz, majd menü+hangerő fel +bekapcs. Elindul a frissítés, amikor végez a teló rebootol ekkor 3 mp -ig nyomva kell tartani a vissza gombot."
    Ezt követően a blade-et rádugjuk a PC-re, töröljük a zipet és az image könyvtárat.
    8. Most kaptunk egy igencsak csupasz rendszert :Y Mivel a csodazip a telefont legyalulta újra kell telepíteni a marketről a terminál emulátort, és az 5. pont szerint a Clockwork Recoveryt, majd felmásoljuk a nekünk szimpatikus főzött ROM-ot.
    9. A kelzsoca leírásában szereplő "Főzött rom felrakása:" részben leírtak szerint járunk el és ha ügyesek voltunk az új (full vagy Lite verziójú) ROM-unk fogad.
    10. A 4. pontban leírt programok közül a nekünk fontosakat felrakjuk, a lementett dolgainkat (pogramok, kapcsolatok, sms-ek, stb.) visszaállítjuk, majd a telót tetszésünk szerint testreszabjuk.

    Néhány megjegyzés: Ha nem boldogulsz az angollal, ne rakd fel a főzött romokat, mert azok nem beszélnek magyarul!
    Az AppBrain valamiért nekem nem tudta újra installálni a saját maga által lementett alkalmazásokat (de a myExplorer ezt megoldotta)
    Mielőtt felraksz egy főzött ROM-ot nézz utána milyen tapasztalatok vannak vele kapcsolatban.

    * Akinek van otthon net és routerrel osztja meg, az hozzám hasonlóan először belép a telefon Setting (Beállítások) / Wireless & Network / Wi-Fi Settings menüjébe, ott ha nem látja a routerét akkor lenyomja a telefon menü-gombját és scan (keresés). Ha így sem látszik, akkor a routerben a láthatóságot engedélyezni kell. A keresést követően elvileg látsz egy listát, itt ráböksz a saját routeredre és (ha van) megadod a jelszót. A teló tudja a ma használatos összes titkosítást WPA-PSK/WPA2-PSK-t is.
    ** Az "asztal" képernyőt ha folyamatosan nyomod feldob a telefon egy menüt, itt eldöntheted, hogy milyen jellegű ikont akarsz kirakni (ebből válaszd a shortcut-ot, majd ezt követően a következő listából ha egy programot akarsz kirakni az "applications"-t, ha egy személy direkt elérését, akkor a "Contact" vagy "direct dial"-t)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Aktív témák