Hirdetés

Aktív témák

  • Tomi_Ohl

    Topikgazda

    A telefon 16/64 GB-s tárhelye az alábbi partíciókat tartalmazza:
    - boot
    - system
    - recovery
    - data
    - cache
    - sdcard.

    Abban az esetben, ha szeretnénk kettő vagy több, független rendszert futtatni a telefonon, megbízható és kifinomult megoldásnak bizonyul a Multirom. Ez az sd-n hoz létre egy virtuális boot, system és data partíciót, melyek mérete szükségtől függően változik. A Multirom zip, recovery és kompatibilis kernel felflashelése után a TRWP Advanced menüpontjában megjelenik egy Multirom opció, ahol tetszőleges számú rendszer-t adhatunk hozzá a már meglévőhöz, illetve itt kezelhetjük őket (wipe, modok flashelése, stb.).

    Azonban régebben nem ez volt a helyzet. A telefonon eredetileg két system partíció volt, csak az Android 6.0 frissítéssel vonták őket össze.
    A system1, system2 partíciókon 1-1 ROM-ot találhattunk. A két rendszer előnye, hogy amennyiben bármi hiba folytán az egyik rendszer letérdel, bootloopba kerül, FC-ket produkál, eggyé válik az univerzummal, a másik rendszerről jó eséllyel tudjuk használni a telefont. Ezen kívül az updater app keresztbe frissítésével megoldható volt, hogy egy nekünk nem tetsző frissítésről a régi ROM-ot tartalmazó systemre bootolva visszatérjünk a bevált rendszerünkhöz. Alapesetben a két system közösen használta a data partíciót, ezért ajánlott volt azonos android _és MIUI verziószámú ROM-ot tartani a két systemen. A két rendszerre telepített eltérő verziók és közös data partíció esetén a rendellenes működés benne volt a pakliban.

    Erre megoldást jelentett a true dual boot (TDB), ami felhasználta a második system partíciót is. A TDB bekapcsolásával a fent részletezett partíciós tábla annyiban változott, hogy rendszerenként létrejött egy data1/data2 partíció, amiket az egyes rendszerek önállóan használtak. Ez az sdcard partíció méretének rovására történt. Feltétlenül szükséges volt hozzá a CWM telepítése. A TDB működése koránt sem volt tökéletes, nagyon gyakran előfordultak anomáliák, amit csak mindkét rendszer újratelepítésével lehetett orvosolni. Ha valakit mégis érdekelne, leírás itt.

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

Aktív témák