Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chicken

    senior tag

    Sziasztok,

    egy ismerősöm upgradelte a T-online-os adsl előfizetését T-home-TV-s kombóra, amihez a T-online (vagy most már ők is T-com) kihozott és bekonfolt egy Speedouch 780 típusú gatewayt.

    A probléma ottan van, hogy az egyik távolabbi asztali gépben nincs wireless kártya, ez a gép még mindig a régi Linksys WRT55GC routeren lóg (amiben már nincs net, ugye).

    Szeretném Access Pointként használni a WRT54GC-t - állítólag képes is rá.

    A Speedtouch látta a Linksyst: bekapcsoltam rá a WDS-t, kikapcsoltam a tűzfalat, ezek után próbáltam a Linksys Operating Mode (Advanced Routing) menüjében Router módba tenni őt, a default Gatewayt beállítottam 192.168.1.254-nek, a DHCP-t természetesen kikapcsoltam, és a wireless securityt is, mégsem tudok sehogysem átpingelni a Linksysen lógó PC-ről a Speedtouchra, sem a Speedtouch által kiszolgált laptopról a Linksysre. (A Linksys fix IP-je most .200, a PC-jé .201, a laptopé meg valami DHCP-s, talán .65.)

    Itt elakadtam, pedig a T-Comos szerelőember állítólag azt mondta nekik, hogy ez egy informatikusnak pofonegyszerű.:)
    Kell valami 3d party szoftver az átjárókra ahhoz, hogy ez menjen?
    Vagy csak elmulasztottam beállítani valamit a Linksysen...

    Köszi az ötleteket, ha vannak.

    mens sana in campari soda

  • chicken

    senior tag

    válasz chicken #5060 üzenetére

    Kicsit lehet, hogy zavaros a dolog, rájöttem.
    Az analóg vonal - tehát az adsl-net - a Speedtouchba van csatlakoztatva.
    A Speedtouch kiválóan osztja a netet a wireless klienseknek (pl. laptop), vagy wired kliensnek (egy PC), a tévé is jól megy.

    Csak van egy régi Linksys router, aminek gyakorlatilag szeretném, ha továbbosztaná a netet, mert ahhoz kapcsolódik egy régi PC, ami csak így tud netezni.
    Tehát azt szeretném tudni, hogy kaphatná a Linksys "kliens módban" a netet, amit ő továbbadna a rá zsinórral kapcsolódó asztali gépnek.

    [ Szerkesztve ]

    mens sana in campari soda

  • chicken

    senior tag

    válasz rdi #5062 üzenetére

    kértem moderálást, hogy helyezzék át, de azt mondták, írjam be ide, és törlik a másikból.

    a választható üzemmódok "gateway" és "router", át is tettem routerbe, de ez nem segített.
    Ilyen opció, hogy "AP" nincsen, bár a termékspecifikációban azt írják, tud Access Pointként üzemelni.
    Na ezt nem találom, hogy hogyan.

    mens sana in campari soda

Új hozzászólás Aktív témák