Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • horux

    csendes tag

    Üdv

    Megpróbálom tömören leírni a gondomat:

    Jelenleg egy Linksys WRT54G routerem van, rajta egy gigabites hálókártyával rendelkező géppel, kábellel összekötve.

    Mivel ez a szgép eléggé sokat fogyaszt (tele van minden földi jóval :D), összedobtam egy nagyon takarékos másikat, hogy amikor nem vagyok otthon, ne a nagy gép tekerje a villanyórát - a kicsi gépben egy 10/100-as hálókártya van az alaplapra integrálva. Ezt a gépet közvetlenül a router mellé tettem, szóval ezt is kábellel kötöttem be a hálózatra.

    A két gép között a másolás jelenleg kb. 9 MB/sec (kicsin XP, nagyon Vista). Mivel a jelenlegi router csak ideiglenesen van nálam, ezért hamarosan vásárolnom kell egyet, és már ki is néztem ezt:

    SMC WBR14S-N2 300Mbps

    Kérdés: ha továbbra is kábellel lesz a két gép összekötve az új routerrel, meg fog nőni az adatátviteli sebesség? Ha nem, miért nem? Ha igen, miért és mennyivel? :D
    Ha nem a router a szűk keresztmetszet akkor micsoda? Vagy ez a 9 MB/sec jó érték? Nekem több kéne... :)

    Válaszotokat előre is nagyon köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Project Torque-ban vice néven körözök

  • horux

    csendes tag

    képzeljétek, a tegnapi hozzászólásom óta gondolkodtam :) sztem a kis gép hálókártyája a ludas, hisz 100 mbit kb. 9 MB...

    de azért várom a javaslatokat és a tanácsokat.

    érdemes lenne wireless tenni a kisgépet, ha megvenném az új routert?

    Project Torque-ban vice néven körözök

Új hozzászólás Aktív témák