Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sentry0

    tag

    Sziasztok!

    Talán ez a leginkább megfelelő topik a kérdésemre. Remélem tudtok segíteni.

    Holnap jön a digi bekötni a 500-as netet (jelenleg 5/0.5 Mbit/sec-es fostalicska ADSL van :DDD ), és az eszközeim kicsit elavultak ehhez váltáshoz. Kb univerzum váltás lesz.

    Kérdés: milyen wifi usb stick-et ajánlotok egy 500Mbites nethez, ami emberi áron (kb 10ezer) a lehető legerősebb jelet tudom majd fogni a szobámban? (Mivel költözöm fél éven belül, így routert nem vennék, megelégednék azzal egyelőre amit a digi ad. Valószínűleg egy huawei hg8245h lesz az.)

    Jelenleg egy Tp-link 722N-nel veszem a jelet (v 1.1 Atheros AR9271L chip ), aminek az elvi maximuma 150Mbit. A jelet "út közben" erősíti egy Silvercrest swv 733 a1 repeater üzemmódban. A jelenlegi jelerősségem a gépen a Wifi Analyzer szerint - 40 és -45dBm között mozog (repeater nélkül - 70dBm körül van).

    Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Ha kihagytam valamilyen lényeges infót, akkor elnézést, és jöhetnek a kérdések. :)

    Az alaplap egy gigabyte 970a-ud3 rev 1.1 ha ez szükséges.


  • sentry0

    tag

    válasz viktorhu #55438 üzenetére

    Elfelejtettem leírni, hogy családi ház, bakonyi kis falu, és teljes csomag. Szóval telefon + tv (3db) + net. Így kétlem, hogy ehhez ne adnának valamit. Digis fórumon írták, hogy szinte tuti adnak routert (szomszéd utcában is adtak). De nem ez a lényeg leginkább.

    Hanem hogy mivel tudnám a legkisebb veszteséggel használni a netet vezeték nélkül? (Mondjuk első körben közel azt a 300Mbit/sec-et amit az eszköz maxon küldeni tud. Azt azért remélem hogy az 2.4Ghz-en és nem 5Ghz-en tudja.)

    Szóval ezért keresek egy olyan usb adaptert aminek király antennája van és sebességben is biztos jó lesz, tudja majd közel a 300Mbitet. Most jelenleg fájna egy 15-20k-ért routert venni és hozzá egy usb sticket is. Így első körben egy usb adaptert vennék.
    Vagy másik topicban érdeklődjek inkább?

  • sentry0

    tag

    válasz Multibit #55443 üzenetére

    Akkor kb mi az amit érdemes lenne vennem? A mostani eszköz (Tp-link 722N) csak 150 Mbitet tud. Persze gondolom ez is csak linksebesség, és ha jól gugliztam, akkor ennek kb 87%-át tudja átvinni. Maxon. Van egy jelerősítőm (silvercrest 733 a1), ami elvileg 300Mbitet tud 2.4Ghz-en.

    Szóval, akkor hogy tudnám ezt
    1. profi mód átvinni a lehető legkevesebb veszteséggel (milyen router és milyen usb adapterrel?
    2. illetve ideiglenesen van-e valami megoldás arra hogy míg nem veszek jobb routert, addig a mostani 722N helyett esetleg egy másik usb adapterrel a lehető legtöbbet tudjam kimaxolni? (persze akkor már olyan usb adaptert vennék ami már elég lesz a saját routerhez átvinni a legtöbbet az 500Mbit/sec-ből)

    Előre is köszi a választ! (És neked is woodworm!)

    [ Szerkesztve ]

  • sentry0

    tag

    válasz Multibit #55456 üzenetére

    Tegnap még olvasgattam meg okosítani próbáltam magam. Belátom, hogy igazatok volt. Csak kellett idő, míg update-elem magam valamennyire a témában.

    Amúgy valószínűleg kábel lesz ebből. Csak próbáltam elkerülni, mert át kell húzni az egyik közlekedő helyiségen. Ezért kérdezősködtem, hogy mik a lehetőségek, és az mennyibe fájna. Ma jön a szerelő, és majd kiderül, milyen eszközt adnak. Illetve lesznek-e jó fejek és megajándékoznak egy 15m-es UTP kábellel. :D Max veszek jövő héten. Megoldom. Vagy max jövök megint és kérdezek. :))

    De tényleg ezer köszönet a segítségért. ;)

    PH-t amúgy nem győzöm méltatni. Ennél segítőkészebb és szaktudással rendelkező fórum nem létezik magyar nyelven. Úgyhogy hatalmas királyok vagytok szerintem. :)

  • sentry0

    tag

    Sziasztok!

    Elég régóta kínlódom, hogy a régi szar TP-LINK TL-WN722N (v1.8)-om lecseréljem, mert már mindent létező módszert kipróbáltam, és ugyan úgy teljesen random lecsatlakozik a netről. Néha kibír egy fél napot is, néha 15 percenként fel-le csatlakozik. (Már új gépen, azon is win10 és win 11 alatt is, windows update driverrel, gyári driverrel mindennel próbáltam már mindent is, többször is)

    A router lakótársamé, egy egyszerű Tenda N301. Próbáltam az előbb belépni hogy legalább csatornát tudjak váltani (Wifi analyzer is javasolja, ahol nincs akkora interferencia), de lakótársam azt mondta ő aztán nem állított be semmit, de az admin mint jelszó nem működik. Szóval ezzel nem tudtam játszani.

    Van arra garancia, hogy ha veszek egy másik - nem ilyen őskövület - usb-s wifi adaptert, akkor megoldódik a gondom? Vagy teljesen orosz rulett az egész?

    TP-Link Archer T4U Plus AC1300-t néztem ki. Van ajánlott eszközötök erre a problémára? Vagy mindegy mit veszek?

    [ Szerkesztve ]

  • sentry0

    tag

    válasz Gubek-Einste #64091 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Mivel lakótársamé a router, nem akartam mindenáron kibaszni vele, hogy veszek egy másikat. Úgyis remélhetőleg 1 éven belül elköltözöm, és akkor már saját routert veszek. Úgyhogy még szerintem jelentkezem majd, hogy mit ajánlatotok (addig úgyse tudom, hogy mik a körülmények/igények).

Új hozzászólás Aktív témák