Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ^Clown

    veterán

    LOGOUT blog

    Sziasztok!
    Nem tudom, jó topikban járok-e, de a segítségeteket szeretném kérni, mégpedig:
    vettem egy linksys wrt54gl wlan routert. Van egy laptopom, amivel szeretnék vezeték nélkül netezni. És adott ugyebár egy chello extreme kapcsolat. De annyira láma vagyok, hogy nem tudom megcsinálni. Hallottam valamit a MAC címről (mondjuk azt se tudom hogy micsoda), hogy az eredetit kell beírni, amivel először csatlakoztam. De azt honnan tudom kideríteni? És hogyan kell beállítani egyáltalán ezt az egész wlan-t? Szegény helpdeskeseket nem szeretném zaklatni ezzel (1221, és bocs ha nem ide tartozik, de mégis leírtam. Köszi előre is a segítséget!
    Dávid

  • ^Clown

    veterán

    LOGOUT blog

    Üdvözletem! Lenne egy nagy megoldandó gondom, remélem tudtok segíteni.

    Adott: egy Dell Inspiron 1520, benne egy Dell Wireless 1390 WLAN mini-kártya, mellé egy Linksys WRT54GL router, chello internet, amit vezeték nélkül érek el.
    Probléma: Körülbelül két hónapja jött elő a bibi, miszerint dobálja a netet. Egészen addig semmi gubanc nem volt. Speedtest.net-en már addig is nézegettem a sebességemet (10.000kb/s le, 1000 kb/s le, ping 20 körül), de egyik napról a másikra a következőt tapasztaltam: a pingem a 10x-ese lett (kb 220ms stablian) az addigiaknak. Ez azóta így van.
    Tegnap járt nálam egy MSI Wind noti, amivel kipróbáltam, mit tud a net, és érdekes eredményt kaptam: hozza a régi eredményt, ping teljesen normális. Az én Dell gépemet természetesen frissítettem a drivert, de nem akar megváltozni az eredmény. Van tippetek, mi lehet a gond? Mert már a hajamat tépem, hogy nem jövök rá, mitől lehet...

    Köszi a válaszokat előre is!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák