Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baluka

    tag

    Hello mkinek!

    A köv. problémával fordulok hozzátok:

    Munkatársam most költözött új helyre, ahol ADSL internetkapcsolatot fizet elő, eddig ez a modemből kábelon csatlakozott egy asztali gépbe, minden működött flottul. Tegnap kolléga vett egy laptopot, és gondolta: ha már laptop, akkor jó lenne az internetkapcsolatot vezeték nélkül megosztani, itt jöttem a képbe én: megkért, hogy vegyek neki egy wifi routert és végezzem el a szükséges beállításokat. Nem először csinálok ilyet, eddig mindig az SMC WBR14 G2 típusú routert szoktam vásárolni, amivel minden mindehol tökéletesen működik a mai napig, csakhogy tegnap a kedvenc kereskedésemben épp ez nem volt raktáron, kénytelen voltam egy ASUS WL-530G V2 típusút vásárolni, és itt kezdődtek a problémák: az istennek sem sikerül úgy beállítanom a routert, hogy működjön is a vezetéknélküli internetkapcsolat, ezt úgy kell érteni, hogy maga a vezetéknélküli hálózat működik, látja is a laptop és az iPhone is, csatlakoznak is hozzá, csak éppen a böngészők (IE 7, Firefox 3, Safari) nem tudnak kinyitni egy oldalt sem. Próbáltam már mindent, router-reset és újrakonfig megvolt, router-tűzfalat is kikapcsoltam, semmi. :F
    Gondoltam egyet, havertól kölcsönkértem egy zsír új D-Link 524-es routert, azzal kipróbálva a gyorskonfig után minden szuperül működött, megvolt a wireless hálózat és az internetoldalakat is be tudták a böngészők olvasni, :C visszarakva az Asus-t, megint nem ment az internet... :O
    Végigböngésztem az asus konfigurációs beállításait, kísérletezgettem mindennel (DHCP kikapcs, virtual server kikapcs stb), az eredmény nulla :(

    Innentől kezdve tanácstalan vagyok, tehát kérek mkit, ha vmi 5lete van, ne kíméljen, mert utálom, hogy nem tudok egy problémát megoldani...
    Előre is köszi a válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák