Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kartács

    aktív tag

    Hi,
    Egy gyors kérdés... ;)
    Van vmi olyan progi amivel a közelben lévő WiFi-s jeleket betudom fogni és 1 ''kapcsolatba'' összpontosítani?

    Lényeg hogy pl kocsival megállok a Kőrúton, találok vagy 50kapcsolatot, ebből 30nak nem levédett... de gyenge jelek... ezeket EGY pontba, jelbe felerősíteni vmi Progival, ha létezik ilyen...?

    Köszi

    i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

  • Kartács

    aktív tag

    válasz kreiszdavid #30889 üzenetére

    Sziasztok!

    Alap kérdés, de nem találok választ a neten sem nagyon.
    Full HD videó lejátszásához hány Mbps-es Wifi szükséges?

    Csak mert 54Mbps-esen most akad, hálózatról (kábel) szépen megy tehát a Wifi a keresztmetszet gondolom.
    150 vagy 300Mbps-es kellene?

    Mennyi a tényleges sebesség amire szüksége van?

    HD
    Full HD

    Köszi

    i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

  • Kartács

    aktív tag

    Sziasztok!

    WiFi jelerősítőt keresek.

    Egy 36m2-es lakásba (tégla falakkal) kellene.
    Lakás egyik végéből kellene egy kisszobából a másik végében lévő nappaliba szórni.
    Kimértem és a lakás felénél még bőven jó a jel ott el tudnám helyezni az eszközt.

    Router: UPC 500mpbs - fehér connect box (5GHz-et használjuk) jó lenne, ha tudná a jelenlegi sebességet azért.

    Mi ajánlatok ami/amik megbízhatóak és bevált eszköz?
    Ezek csak úgy működnek, hogy rá kell dugni a routerre vagy vezeték nélkül is veszik és továbbítják a jelet? Kábelezés nem tudom mennyire megoldható... :(
    Köszönöm

    [ Szerkesztve ]

    i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

  • Kartács

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #55228 üzenetére

    Köszönöm szépen a korrekt és érthető választ!

    Akkor lehet jobb megoldás a UPC (fehér) router helyett egy Asus RT-AC57U router beüzemelése?
    Nem tudom vannak erre vonatkozó tesztek, hogy a gyári UPC router milyen erős mondjuk.
    De ha a fent említett erősebb és kihúz a csávából akkor megyek is érte, bár mindenképpen akartam már venni egy ilyen routert + szüleim házába is most akkor meglépem és letesztelem.

    Köszi

    i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

  • Kartács

    aktív tag

    Sziasztok!

    Az alábbi témában kérném a segítségeteket.
    Kertesház / telek / optika 1000Mbps / WiFi lefedettség / AP hálózat

    Mi a terv?
    - Első sorban a lakóház 100%-os lefedettsége Wifivel
    - Kisház lefedettsége
    - Műhely / Garázs lefedettsége
    - Köztük lévő udvari rész lefedettsége

    Információk:
    - Adott egy ~150m2 alapterületű lakóház (1 szint, 30-as tégla)
    - Kis ~50m2 alapterületű kisház (1 szint, 30-as tégla)
    - Műhely / Garázs (fa szerkezet)
    - Mindenhol van áram, elvileg minden összevan mindennel kötve, jó eséllyel talán behúzható LAN vezeték, de ezt még nem tudom.

    Mivel lehetne a legjobban megoldani a WiFi hálózatot?
    Az alábbi termékekre gondoltam amit a Lakóház mennyezetére, padlására lenne célszerű elhelyezni akár a lakóház bal alsó sarkában minél közelebb a többi épülethez.
    Jelenleg 1000Mbps-es Optika lesz elérhető, de ha jövőben felmegy akár 2000Mbps-re akkor azzal is tervezve.
    Nyilván legjobb az lenne, ha egy AP lenne a Lakóházban + kábellel áthúzva egy másik a Garázsban.

    Ubiquiti UniFi UAP-AC-LR (1317 Mb/s)
    Ubiquiti UniFi AP 6 LR (2400 Mb/s)

    Szerintetek melyikkel járnék jobban vagy mi más alternatíva van és menyire képesek lefedni ezek egy ekkora területet?
    Papíron a 6LR 185 m² (2,000 ft²) coverage, gondolom labor körülmények között így ez kevés lesz.

    Előre is köszönök mindent tanácsot.

    i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

Új hozzászólás Aktív témák