Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Askformore

    senior tag

    Sziasztok,

    előrebocsátom, hogy teljesen süket vagyok ebben a témában, viszont szükségem lenne némi segítségre, mert gondom van a wifi hálózattal.

    Digi 1000-es internetem van, a Digi saját Huawei eszközét használom, ami wifi router is egyben (EchoLife HG8143A5), valamint van egy TP link repeater is.

    Először a céges laptoppal kezdődött a gond, egyszerűen nem töltötte le az outlookból az új e-maileket, vagy csak nagyon lassan, a mobilomon pedig nem töltődtek be a gif-ek, 5 perc volt, amíg lefrissült a gmail, illetve néhány app is nagyon lassan töltötte be a dolgokat. Megkértem az IT-s kollégát, hogy nézzen rá a routerre, de sajnos elég sok beálíltásból ki vagyok tiltva a Digi által, így nem tudott segíteni. A megoldás az lett, hogy kértem a Digitől egy "ONT eszköz újraindítást", ezután megjavult egy kis időre, majd újra előjött.. újabb újraindítás, ismét jó, ésígytovább..

    Sajnos a legutóbbi alkalommal nem segített a restart, a mobilomon ugyanúgy fennáll a probléma, teljesen mindegy hogy a repeaterre csatlakozok, vagy a routerre. Mobilnettel minden működik. Vezetékes hálózat is rendben van a gépen.

    Van valakinek ötlete, hogy mit kellene állítani, és ha igen, azt megosztaná velem szájbarágósan, mert tényleg nem értek ehhez a témához.

    Nagyon köszönöm!

  • Askformore

    senior tag

    Sziasztok,
    egy kis okítást szeretnék kérni, mert teljesen süket vagyok a témához, és elnézést a banális kérdésekért.

    Digi 1000-es netem van, a Digi saját Huawei eszközével használtam 3 éve, de ma megelegéltem a problémákat és vettem egy Asus AX53U routert. Több kérdésem is lenne. A router tud 5ghz-et, erre van beállítva, viszont miért van az, hogy 5ghz-en 5x-ös a wifi sebesség 2,4ghz-hez képest? Speedtesttel nézegettem, 2,4ghz-en 70-80mbit, 5ghz-en 3-400. Ennek így kell működnie?

    Azért kérdezem, mert van egy TP Link jelerősítőm, ami csak 2,4ghz-es hálózatot támogat, és ha erre állítom a routert, akkor sokkal lassab a net. Sikerült megtrükközni a rendszert, 2,4ghz-re volt állítva a wifi amíg belőttem a jelerősítőt (máshogy nem is látta), utána visszaállítottam 5ghz-re, viszont így ha átmegyek telefonnal az erősítő wifijére, majd vissza a routerre, akkor úgymond "ott ragad a sebesség", és 70-80mbiteket mérek amíg újra nem csatlakozok a routeres netre.

    Van valakinek erre valami ötlete? Mindenképpen vennem kell egy 5ghz-es jelerősítőt? Azt nem lehet megoldani, hogy a router a jelerősítőnek 2,4ghz-es wifit adjon, de minden másnak 5ghz-et? :)

    Köszönöm :B

Új hozzászólás Aktív témák