Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ladlac

    tag

    Helló! A problémám a következő lenne: eddig vezetékes netem volt itthon, viszont szereztem egy iPod Touch-ot azért úgy döntöttem beruházok egy vezeték nélküli hálózatba. Mivel eddig D-Link routerem volt, azért vettem egy D-Link WLAN KIT-et (524-es Wlan router van benne és egy usb vevő). Úgy telepítem a dolgokat, ahogy azt a CD írja, de nem akar összejönni a dolog (t-online adsl jön ki a falból, az megy a szűrőbe, onnan az egyik kábel a telefonba, a másik a régi adsl modemembe az adsl felirat alá. Ebből a routerből jön még az ethernet kábel ami eddig a gépen ethernet portjába ment, most viszont a wlan router WAN feliratú portjába dugom. A wlan routeren van még 4 port, az egyesbe beledugtam a csomagban lévő kék ethernet kábelt, és ezt bedugtam a gép hátulján lévő ethernet portba). Természetesen mind a kettőt bedugtam a konnektorba, a ledek világítanak, azonban a telepítő CD hibát ír ki, és azt mondja ellenőrízzem, hogy a router és az ethernet kábel be van-e dugva. Mi lehet a probléma? A régi vezetékes rendszer "maradványai" zavarnak be? :)

    Ha a wlan router csak simán áram alatt van, akkor az iPod miért ismeri fel? :) Nem jó semmire (mert ugye a többi kábel nincs bedugdosva), de érzékeli.

  • ladlac

    tag

    Mivel minden szükséges led világított, így nem értettem milyen problémája lehet a routereknek, tehát kiléptem a telepítő cd-ből, és folytattam a telepítést. Másik CD be, driver fel, számítógép ki, usb vevő bedugva, számítógép be, felismeri az új hardvert, telepíti, működik. Tálcán két új ikon: vezeték nélküli hálózati kapcsolat és egy 'D'-betű, amivel a vezeték nélküli hálózati kapcsolatok tulajdonságai jönnek be. Viszont ha rákattintok a t-onlineos ikonra, amivel eddig csatlakoztam a netre, akkor mostmár nem csatlakozik (csatlakozás a következővel: WAN Miniport) és egy idő után 678-as hibával kidob. Szerintem már majdnem minden jó, de a régi kapcsolat bezavar. Tehát most pontosan mit is kéne tennem, hogy legyen végre vezeték nélküli netem? :)

    [ Szerkesztve ]

  • ladlac

    tag

    válasz Zsolto #6155 üzenetére

    Köszi a segítséget, egy fokkal jobb, de még mindig nem jó. :( A wizardot megcsináltam, beállítgattam, amiket kért, de még így sem működik, a hiba ugyanaz. Advenced, tool, status cuccoknál kell még vmit állítgatni? A dolog annyiban változott, hogy már biztonságosként ismeri a hálózatot, és csak jelszóval lehet csatlakozni. :)

  • ladlac

    tag

    válasz rdi #6159 üzenetére

    Biztos, hogy ez a megoldás, csak sajnos így - hogy elsőnek próbálkozok megoldani a problémát - elég kínaiul hangzik. :B

    Nem használok tűzfalat, csak ami az XP-ben van. Ezt ki tudom kapcsolni. Aztán itt van a DHCP, amit megtaláltam, viszont nem tudom, hogy mit hogyan. A DHCP-n belül négy dolog van, dhcp server, static dhcp, static dhcp client list, dynamic dhcp client list. Itt mit és hogyan kell beállítani? Ja, és kábelesnek kábeles, gondolom itt az adsl modemet kell a kábellel a routerhez csatolni.

  • ladlac

    tag

    válasz localhost #6162 üzenetére

    Nagyon úgy néz ki, hogy itt rontottam el a dolgot. :B Megcseréltem a kábelt, most ha a t-onlineos csatlakozó ikonra kattintok, akkor csatlakozik és már a talcán megjelenő kis buborékban azt írja ki, hogy 'csatlakozva 54,0 mbps'. Edig ez 100 volt ha jól emlékszem, tehát elvileg működnie kell. :)

    Már csak pár dolog nem tiszta: a gépnek mennie kell ahhoz, hogy legyen netem? Mert szvsz nem, pont ez a router lényege. De akkor hogy lesz netem, ha nem csatlakozok, mert ki van kapcsolva a gép (természetesen ilyenkor az iPodon szörfölnék)?

    És amiért nem tudom tesztelni (bár ez itt már off): megnyitom a Safarit, be akarok tölteni egy oldalt, de nem sikerül, mert nem találja a szervert. Itt már csak az iPod wifi beállításai között kell turkálnom?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák