Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fricu

    tag

    válasz XTaki #56905 üzenetére

    Felejtsd el. Egy fillért ne költs rá - én megtettem, kár volt.
    Tegyél fel egy második routert repeater-nek dróton ellátva az elsőről és annyi. Fillérekből.
    Ezek a wifi-s ismétlő (ex-akármik) is csak parasztvakításnak jók. Használhatatlan a sávszélességük. Dadog, szakadozik, lassú.

    Fricu

  • MaCS_70

    félisten

    válasz XTaki #56905 üzenetére

    Fogalmam sincs az egyes gyártók meshmegoldásairól. Asusból szerkesztettünk már működő mesh hálózatot, amelyikben a router nem volt mesh képes, de valamiért ott is hamar beugrott a helyére egy mesh router.

    Nem vagyok híve a működő készülékek idő előtti leselejtezésének, de egy öt éves router már az életciklusa végén jár, és éppen wifis fronton kezd nagyon elavulttá válni, pl. a mesht hírből sem ismeri.

    Talán érdemes enne megfontolni egy átgondolt, egységes mesh hálózat létrehozását. Nekem az Asus AImeshével van némi tapasztalatom, és egészen jó. Haverok az Ubiquitire esküsznek, de valahogy nem tűnik jobbnak mint az Asus rendszere. (Egyébként az Ubiquiti sok szempontból komolyabb eszközöket gyárt.)

    Nagy kérdés persze, hogy milyen környezetben, mekkora területen, hány szinten akarsz wifizni.

    Nekem hosszas próbálgatás után a 3×80 nm-es házban az Asus AX92 router (nem olcsó...) egymagában megoldotta a lefedettséget (az alődje, az AC87 még jobb volt). Ennek ellenére több érv szól a több, kisebb AP mellett is, de ez nem miden esetre igaz. Először stratégiát kell építeni, aztán kipróbálni a kedvezőnek tűnő megoldást. A 14 napos elállási jog a Te barátod!

    MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák