Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • a2d2

    addikt

    válasz dudika10 #62192 üzenetére

    Igaz hogy 12 helyett 24 wattos, de ki is dobtam helyette két szar TP-link repeatert.
    Na jó az egyik szűnt meg teljesen, a másik helyett vettem másikat hogy a kertben is legyen jel de akkor is két eszközt kivált ez az erősített. Nem tudom melyik a jobb.
    Még annyi hogy egy 24m hosszú családi ház közepén van elhelyezve, szomszédok jelét nem zavarja.
    Fórumtárs is letenné a pincébe, meglenne a brutál teljesítmény de ott sem zavarna mást vele szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz dudika10 #62192 üzenetére

    Az EU-s teljesítményszabályozás erősen túl van tolva és értelmetlen, mértékét főleg a "sugárzástól" rettegő sötétzöld agyú lobbi miatt állították be ennyire alacsonyra. Jómagam is minden wifi eszközömön amit lehetett kiiktattam ezt a korlátozást mert nem szerettem volna 3 repeatert elhelyezni és felesleges áramfogyasztást csinálni miközben amúgy 1 is bőven elég a "felhúzott" wifivel. Az 5Ghz korlátja külön vicces. Írtam már tapasztalatokat arról hogy a Xiaomi AC2350 routerem a limit kiiktatása után 5Ggigán mennyivel használhatóbb lett, gyakorlatilag a házban 2 szintet gond nélkül lefed, korábban pedig az alsó szinten több helyen használhatatlan volt a jelerősség. Szerintem ideje lenne a korlátozás felülvizsgálatának, főleg az egyre elterjedtebb BT eszközök zavaró hatásai miatt. Valójában amúgy nem a nagyobb teljesítmény a probléma hanem a pontatlanul és félreszóró olcsó nem szabványos kínai vackok, ezek sajnos a teljes spektrumot beterítik és ott is adnak ahol nem kéne, rengeteg ilyen eszközzel találkoztam már, pl. ismerősnél a kínai wifis biztonsági kamerák ültették szinte használhatatlanra a 2.4 gigás sávot, de akkor is rossz volt a kapcsolat az egész környéken amikor azok valójában adatot nem is forgalmaztak, egyszerűen már az alap rádiójának működése okozott problémát, és nem csak azon a frekvencián amin működött hanem a teljes sávon (nyilván beleszámolva a csatorna átfedést is) Másik probléma az pedig a bluetooth, itt is a kínai hulladékok, a legtöbbjükre igaz hogy az adóteljesítményük egy az egyben megegyezik a wifivel, azaz simán 1W felett is adnak, 1-1 ilyen csodálatos eszköz pedig több 100 méteres körzetben okoz problémát a wifi hálózatok működésében, ezekről is írhatnék nem keveset. Ezeket a noname wifis és BT eszközöket kellene tűzzel vassal tiltani, az adóteljesítményt pedig engedni kellene ugyanúgy 27dbm-ig mint sok más országban, de azt a teljesítményt ne hulladék eszközök tolják ki magukból.

  • viktorhu

    veterán

    válasz dudika10 #62192 üzenetére

    A rádiófrekvenciás zavarás miatt van szabályozva, de kertes házas övezetben nem zavarsz vele senkit. Nekem is kínai routerem van, én menüben levettem a teljesítményét (lehet százalékosan állítani), hogy ne "visszhangozzon", meg ne nyomja el a szomszédok jelét 2,4-en.

Új hozzászólás Aktív témák