Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz szabifotos #57307 üzenetére

    Én nem így látom.

    A "legyen mindenhol wifi" igényt sokan eddig is egy repeaterrel oldották meg, amihez ugye nem vezet hálókábel.

    Az AP-hoz viszont már kábel kell, tehát ez nem szempont.

    A fórumok viszont évek óta tele vannak azzal, hogy "a telefonom magától álljon át az emeleti wifire, ha felmegyek", illetve tipikus még a "hiába állítom azonosra az SSID-t, nem vált magától a telefon". És egyre többet jelenik meg a "Youtube videó nézése / szkájpolás közben" ne legyen ugrás".

    Erre pedig a megoldás a mesh. Szerintem a fejlődés teljesen törvényszerű eleme, ami pont nem a kábelek kiváltására született.

    Azt is vitatom, hogy a gazdagoknak való volna. Tudom, hogy itt sokan már 1-2ezer forintos különbségeken problémáznak, de én ezt nem tudom megérteni. Egy Asus router+node mesh rendszert 52e Ft-ból ki lehet hozni. Ez bk. 20e Ft-tal több, mint ugyanez mesh nélkül. Öt éves időtartammal számolva ez kb. egy gombóc fagylalt ára havonta!!! Havi 330 Ft szerintem nem tesz valakit gazdaggá.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • ArthurShelby

    addikt

    válasz szabifotos #57307 üzenetére

    "Seamless roaminghoz még annyit, hogy nekem két TP-link routerrel is sikerült összehozni, OpenWRT alatt. Legalábbis a tesztekben úgy tűnt, működik. "

    Ezt kifejtenéd bővebben, erre nagyon kíváncsi vagyok? Mert ez ügyben nyomozok/fejleszteném magam, hogy mi is kell hozzá. Ezzel kapcsolatban kevés konkrétum hangzott el.

    Amit eddig összeszedtem:
    1. "Seamless akkor lesz egy roaming, ha kb. 150 ms alatt elintézi a váltást a kliens. Ehhez az kell, hogy normálisan legyen kezelve a mögötte lévő hálózat (ott legyen a segítség), emiatt működik általában csak központilag kezelt hálózatnál."
    2. "a roaming teljes mértékben a klienstől függ. Az AP-k csak segíteni tudják, illetve enterprise hálózatban gyorsítani a váltást" (magyarán a kliens dönt a váltásról a többiek viszont egy jó/enteprise hálózatnál segítik)
    3. Nem léteznek a barangolós 802.11k/v/r standardok (ubi topik) "Nem létezik ilyen, hogy roaming szabvány"
    4. A legtöbb időt az authentikálás viszi el roaminkor. "A roaming lényege, hogy a központi kezelés miatt ne kelljen újra-authentikálnia teljesen a másik AP-re. Így jóval gyorsabban át tud csatlakozni." [link]
    5. "A Fast Roaming WPA Enterprise networkre való". Ha jól értem itt a hitelesítési eljáráshoz kell egy radius szerver, aki a tanúsítványokat osztja/ellenőrzi.
    Esetleg ez a wpa enterpise+radius szerver a kulcs a roamingnál (mivel az azonosítás viszi el a legtöbb időt, az a probléma)? Ezek alapján, ha összeteszek egy kevert márkájú ap-kból álló wpa enterprise hálózatot, akkor kaphatok "seamless roaming"-ot is a végén?

    "mesh az a gazdag, laikus átlagfelhasználónak való"
    Az ubiquti meg a gazdag és nem laikus felhasználónak:). Az ideális cél meg a laikus, szegény felhasználó lenne.

    A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Új hozzászólás Aktív témák