Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz localhost #5678 üzenetére

    "Én nem a MAC szűrésre mondtam, hogy lehetetlen, hanem annak "kicselezésé"-re"
    (Szerintem ő is arra értette. Egy jobb kezelőprogrammal rendelkező wifi-adapter v. okos router megmutatja az AP-kon kívül a kliensek MAC-címét is. A wifi-oldali MAC-klónozás sem jelent ezeknél akkora problémát, pl. WRT54GL, szinte bármelyik 3rd-party firmware-rel képes erre.)

  • shev7

    veterán

    válasz localhost #5678 üzenetére

    jopar olyan linux live cd kering a neten ami olyan program-gyujtemenyeket tartalmaz amik wlan halozatok toresehez hasznalhato. A WEP kodolas egy forgalmas halozaton gyakorlatilag percek alatt torheto (ha jol emlekszem ezt emlitetted te is). Namost ha ezekkel a programokkal (kismet a programcsalad neve ha jol emlekszem) a forgalmat monitorozod es elkapsz egy bejelentkezest, abban a kliens el fogja kuldeni a mac-cimet az AP-fele. Bejelentkezest elkapni meg konnyebb mint gondolnank, mert egy megfelelo csomag elkuldesevel force-olhatjuk az osszes csatlakozott kliens ujrakapcsolodasat. (es abban most nem vagyok biztos, hogy erre egyaltalan szukseg van-e, mivel a layer 2-es headerben benne kell lennie a maccimnek, szoval ha van forgalom van maccim) Ha meg megvan a maccim akkor pda-n nem tudom hogyan, de a legtobb pc-s wifikartyan lehet maccimet valtoztatni (de gondolom nem ez volt a kerdes :) )

    Azert irtam ide, mert nem gondolnam, hogy ez hekkerkedes. A legjobb ha mindenki tisztaban van azzal, hogy sem a mac-szures, sem a WEP nem nyujt megfelelo vedelmet. Tessek WPA titkositast beallitani, es akkor a MAC szuressel sem kell "szivni".

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Új hozzászólás Aktív témák