Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chris_

    csendes tag

    válasz Cleo #3309 üzenetére

    ''A wifivel kapcsolatos böngészési problémád nem a Ralink és WZC okozta.''

    A Wifi router egy szekrény tetején üzemel, az előszobában, elég hülyén nézne ki az étkező, ha most áthőznánk egy kábelt a levegőben :D Majd fix IP-ket állítunk be, vagy a DHCP-t majd úgy állítom be, hogy a kívánt eredményt produkálja...

    Egyébként úgy nézz ki, hogy simán Windowsos hülyeség, hogy nem látom a hálózatot. Csinált ilyet néha az otthoni két gép is kábelen (fix IP, hálózati maszk és minden egyéb tuti jó, tűzfal mindkettőnél OFF):
    - a két gép nem látja egymást (pingelhető, de nem jelenik meg és nem tudok fájlokat másolni)
    - az egyik látja a másikat, de fordítva nem
    + mindkettő látja a másikat

    Tegnap próbálkoztunk itt, tulajdonképpen a StarCraft miatt vacakolunk ezzel :D Tegnap odáig jutottunk a kísérletezésekkel, hogy semmeddig :-/ Pingelni minden esetben sikerült, de minden újraindítás után más és más eredményt kaptunk UGYANAZZAL a beállítással, vhogy ilyenek váltakoztak (Mshome és Workgroup munkacsoportok voltak):
    - Az MSHOME-os látja, hogy van Workgroup, de nem tud ''belelépni'', hogy milyen gépek vannak benne.
    - Mindkét gép, csak önmagát látja
    - Játékban ha én létrehoztam egy ''pályát'', akkor nem látta a másik, fordított esetben én láttam az övét, de nem tudtam csatlakozni hozzá
    - újraindítás után a fenti ismétlődött fordítva
    - felraktuk az IPX-et, hátha azon keresztül menni fog, de az előző ismétlődött, pontosan ugyan úgy
    - IPX leszed, újraindít és bár a hálózatban továbbra se láttuk egymást, de amit létrehozott a barátom játékot a saját gépén, most már tudtam csatlakozni, fordítva nem ...

    Csak tudnám, hogy mi miatt ilyen k*********** >-(

Új hozzászólás Aktív témák