Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zed44

    tag

    válasz ATM_automata #2668 üzenetére

    Én SMC WBR14G és USR5462 routereket kapcsoltam össze WDS módban (induláskor 3db volt, később beállítottak még 2db-ot). A WDS lapon a MAC címek alapján lehetett egymáshoz rendelni az eszközöket, célszerűen a legközelebbieket, tehát pl. sorba fűzve. A konkrét esetben az usr kapcsolódik az internethez, a 2. és 3. router az usr-hez van rendelve, az újabbakat pedig a 2.-hoz, ill. az azt követőhöz kapcsolták. Így végül kb. 200 méteren roamingolható hálózat jött létre (bár ez csak ''mellékhatás'', itt nem ez volt a lényeg).
    Természetesen mindegyikben engedélyezni kell a WDS-t, azonos SSID-t kell használni, és fix, azonos csatornára kell állítani mindet.
    E hálózaton WEP128 titkosítás van (WPA mellett nem ment a WDS ezekkel a routerekkel), az IP címeket manuálisan osztottam ki. Itt a dhcp-t nem próbáltam, de úgy gondolom, hogy azonos hálón (uaz. az SSID) csak egy dhcp lehet.
    Azt nem tudom, hogy az általad használt típusok hajlandóak-e WDS módban összekapcsolódni, de azért remélem tudtam valamit segíteni.

Új hozzászólás Aktív témák