Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz hossszú #47836 üzenetére

    Igen, működhet, főleg akkor, ha a régi gép még működik, és legalább a CPU architektúra azonos (pl. AMD-AMD). Viszont a számodra nem lesz egyszerű, ha egy teljesen jól működő rendszert akarsz (a régi drivereit hosszadalmas lehet majd jól kigyomlálni), viszonylag gyorsan. Valószínűleg jobban jársz, ha mégis újratelepíted.
    Amennyiben a kalandosabb utat választod, néhány tanács: a rendszerpartícióról készült image alapú teljes mentés után az Eszközkezelőből és "A programok hozzáadása eltávolításából" a HW-specifikus drivereket, programokat el kell távolítani úgy, hogy közben egyiknél sem indítod újra a gépet. Ill. meg kellene tudnod, hogy az új gépben a háttértároló-vezérlő legalább hasonlít-e a régi gépben lévőre. (Ha RAID1-re akarod migrálni, akkor nem.) Ha igen, akkor lehet, hogy nem kell ezen a téren semmit mókolnod. Ha nem, akkor az új vezérlő driverét rá kellene erőszakolnod a mostani rendszer háttértároló-vezérlőjére, az áttétel előtti utolsó újraindítás előtt.
    Egyébként megkérdezném, (kicsit LonGleY helyett is): miért használsz még XP-t, ill. ha már úgyis másik gép lesz, arra nem lenne jobb egy frissebb OS? Nem a kora a baj, hanem a támogatásának a lejárta.

    The only real valuable thing is intuition.

  • ceia

    őstag

    válasz hossszú #47836 üzenetére

    Én egyszer eladtam egy dual-core gépet, de a vinyót megtartottam. Átmenetileg hozzám került egy P4. Minden jóval régebbi volt benne, és amikor beraktam a vinyót, az XP gond nélkül bejött rajta! A hang és a hálózat nem működött, de meglepett, milyen jól vette az akadályt. Ez a kép az eredeti dual core desktopról készült, ez pedig már a P4-en. A vga-nak felraktam a drivert cd-ről, mert amúgy 16 szín volt csak. (vagy 256?) Úgy tűnt, hogy mindent meg lehetne csinálni - az óra pl. már ekkor elindult :) De végül raktam rá új rendszert, csak kíváncsiságból néztem meg.

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

Új hozzászólás Aktív témák