Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fastleslie

    senior tag

    válasz phanfantom #46 üzenetére

    Nekem egy XP telepítés akár évekig is elél... Ha ennyire rossz a helyzet, akkor a legbiztosabb adatmentés, hogy a winyót kiveszed, elviszed egy haverhoz (vagy PC üzletbe) és alposan letesztelitek vírusra. Az XP-t nem hiszem, hogy ezek után is meg lehetne menteni, de az adataidat lementheted. És vírusírtó nélkül ne internetezz! Még a próbaverziók is elég jól védenek... És ha már úgyis újra kell telepíteni az XP-t, javaslom, hogy többfelé particionáld a vinyót (telepítő mindenben segít...), én pl. 3 felé szoktam. Egy min. 5 GB-os rendszer, egy kb. 10 GB program, és a többi. A rendszervinyóra CSAK az XP és annak komponensei menjenek, még az Office, Winamp, médialejátszó progik is inkább másik particióra. A harmadikra meg a nehezen kezelhető nagy fájlok pl. zenék, filmek stb. Egy rendszerösszeomlás így elég minimális kockázattal jár.
    ui.: Vírusírtás alternatívája lehet a Steadystate (http://winportal.net/?cat=downloads&page=3), és mielőtt NET-re csatlakoznál, levédheted a gépet, hogy ne tudjanak idegen programok, vírusok garázdálkodni a gépeden. És nincs rendszerösszeomlás! beállíthatod úgy, hogy minden indítás után visszaálljon az eredeti állapot, és csak azokat a változtatásokat mentse, amelyeket Te is akarsz.
    Érdemes kipróbálni!

Új hozzászólás Aktív témák