Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • reset

    senior tag

    Sziasztok!
    Mi lehet az oka annak, hogy a Win. Sp2. Prof.HU. újabban nem tölti be a tálcát és nem indul el? A tálca előjön, de az ikonok nem töltődnek be. Az egérkurzor mellett homokóra, mozgatni tudom, de a gombok nem élnek. Reset gomb nem segít, csak az áramtalanítás utáni újraindítás - ilyenkor már bejön rendesen a Win. Az eseménynaplóban semmi nyoma a dolgoknak. Lefuttattam Scan Disket, de azóta is előfordul a probléma.
    Változtatások, amelyekkel esetleg összefüggésbe hozható a hiba:
    Kb. egy hete alulra raktam a tápot- de minden madzag a helyén van... A Sata2-es vinyómon, amin az op.rendszer tanyázik, adatkábelt cseréltem. (Fém füleccsel ellátott kábelt raktam rá - eladdig szimpla műanyag csatiban végződős volt...)
    A BIOS-ban változtattam egy opciót, most vettem észre, hogy az "Init Display First" a gyári default-on: "PCI" beállításon volt...no ezt átdzsesszeltem "PEG"-re, merthogy nekem PCI-E karim van, a 16x-os alaplapi slotba dugva...
    Érdekes, hogy amíg "PCI" beállítás volt, a tesztprogramok (GPU-CPU...) PCI-E 16x kártyát láttak - ja és nem volt gond, mindig elsőre bootolt a rendszer...

Új hozzászólás Aktív témák