Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    Tehat ugye ott tartottunk, hogy mindig csak olyan lepeseket tehetunk, amik a cel fele vezetnek, kulonben az utunk nem lenne minimalis. Ha az A pontunk koordinataja m,n (vizszintes-fuggoleges), akkor tehat van m darab vizszintes lepesunk es n darab fuggoleges lepesunk. Peldaul a 3,2 pontba 3 darab jobbra lepessel es 2 darab felfele lepessel juthatunk el. Ezeket viszont tetszoleges sorrendben megtehetjuk.

    Innentol fogva a kerdes - szerintem - ekvivalens azzal, hogy van m darab piros es n darab kek golyonk, es hanyfelekeppen rakhatjuk oket sorrendbe (ugy, hogy azonos szinu golyok kozott nem teszunk kulonbseget).
    Ez ugye ismetleses permutacio, (m+n)!/(n!*m!), kifejtve: a lepeseket (m+n)! felekeppen rakhatjuk le egymas utan, de ket 'felfele' lepes kozott nincs kulonbseg, tehat azokat felcserelhetjuk, ezert osztunk n!*m!-al.

    Pelda:
    3,2 pontba (3+2)!/(2!*3!) felekepp juthatunk el, azaz 5!/(3!*2!)= 120/(6*2) =10.

    Ha valaki eszrevesz valami hibat, uvoltson, nem ismertem a feladatot, es lehet, hogy valami beneztem.

    Szerk.: mar latom, hogy valamit elszamoltam, mindjart javitom.

    Szerk.: nem szamoltam el, ez igy elvileg jo.

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák