Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Montliard

    csendes újonc

    Üdv!

    Segítséget szeretnék kérni egy igen körülményes problémához, melyre órák alatti böngészés után sem találtam megoldást még csak megközelítőleg sem. A probléma valódi forrását nem tudom meghatározni, Lehet hogy a Windows 10 okozza a problémákat, vagy lehet hogy az integrált hangkártya az alaplapon. Mondhatjuk hogy kétségbeesett vagyok mert sehol sem találok rá megoldást.

    A probléma: Első lépésben egy hanggal kapcsolatos problémáról van szó, miszerint ha elindítok egy alkalmazást (értsd; bármilyen pc játékot), akkor egyszerűen nem szól a hang, vagy csak pár másodpercig szól majd elnémul. Ezt a jelenséget odáig tudtam visszakövetni hogy megnyitom a lejátszó eszközöket, majd a következő üzenet fogad:

    http://www.kephost.com/image/v288

    Ezután újra engedélyezem, majd az adott programot is újra kell indítani hogy legyen hang. Magával a hanggal semmi probléma, gyönyörűen szól, és ezen kívül semmi problémát nem tapasztaltam, viszont ez is elég frusztráló tud lenni.

    Órákig böngésztem WEB-en felkutatni a megoldást, és ami legközelebb állhat a problémához; hogy a windows 10 automatikusan frissíti az illesztőprogramokat a gyári driverek helyére, és ez okozhatja a problémát, én viszont hozzáértőbb segítségért fordulnék, hozzátok!

    Mindezek alapján végül nem tudtam megállapítani hogy hardveres, szoftveres problémáról van e szó, ezért off topic-nak jelölöm meg a kérdésemet, remélem tudtok benne segíteni, és előre szeretném megköszönni annak aki segítő szándékkal fordul majd a kérésem felé.

    [ Szerkesztve ]

  • Montliard

    csendes újonc

    Üdv!

    Windows 10-el lenne egy nagyon csúnya problémám. Nem lehet rá feltenni az istenért sem Nvidia drivert és így gyakorlatilag kuka az egész gép jelenleg.
    3X tettem újra a winfos 10-et, és próbáltam ezen kívűl úgy is hogy Windows 7-re raktam fel először minden drivert, majd Windows 10-re frissítés, és utána driver frissítés. :W Segítséget szeretnék kérni tőletek mert már az agyvérzés kerülget ettől, új videókártya révén, ami nem kevés pénzbe fájt, jó lenne ha végre működne is már.

    Köszönet!

  • Montliard

    csendes újonc

    Üdv!

    A szituáció a következő; Vadiúj gép (i5-4690k, Asus Strix 1070 o8g, 16 gb corsair ram, 1 tb Samsung pro ssd, 1 tb wd black winchester, Asus b85m-gamer alap), vadiúj winfos 10 telepítés, anniversity update fent, legújabb driverek, és 2 hétig semmi probléma, 4k-s tvn viszi most is a watch dogs 2-őt ultrán a vas.
    Viszont 2 nappal ezelőtt a winfos 10-en probléma lépett fel, mégpedig egy igen masszív lagg. Hogy ez mit jelent? Azt hogy bármit csinálok rajta olyan mintha 10 másodpercenként mozdulna meg a gép. Pl megnyitom a winfos feladatkezelőt és nem tudom megmozdítani az ablakon belül a dolgokat, értsd; a füleken lapozni, legörgetni, és nem frissít az erőforrás felhasználás sem. Torrentnél ugyanez vagy a böngészőben, és a winfos intézőben is, fájlok lapozgatásánál.
    Nos én megpróbáltam mindenfajta házicsodát ami fennvan neten pl lagfix néven amiben kikapcsolgatják az értesítéseket stb. és régen is volt rengeteg problémám ezzel az operációs rendszerrel a régi gépen, és bazira fel tud már kúrni így örömmel vennék bármi segítséget.
    A gép gombnyomástól számítva 10 másodperc alatt teljesen betölti az egész winfost és utána 2 napja folyamatosan ez a masszív lagg van jelen ami roppant idegörlő, főleg hogy alkalmazások, videók terén semmi probléma nem lép fel, pl a watch dogs 2nél sem.

    Kérlek titeket segítsetek megoldani ezt a rém undormány problélmát mert ez már tényleg a vicc kategória.

    Köszönet!

  • Montliard

    csendes újonc

    Üdv!

    Lenne egy olyan problémám amivel lehet hogy még soha senki nem találkozott, és számomra is igen érdekes. Először is amikor bekapcsolom a gépet, szépen betölt, majd utána jelentkezik egy olyan probléma; hogy az "Interface" nem működik megfelelően. Hogy mit értek ez alatt? Hát azt hogy akármire kattintok nem jelenik meg, akármit nyitok meg (böngésző, fájlkezelő, asztali alkalmazás) nem nyílik meg, majd pedig ha meg is nyílik nem történik semmi ha esetleg használom ezeket az alkalmazásokat. A tálcán szintúgy, láthatatlan minden ikon.
    Na most itt észrevettem 2 fontos dolgot is:

    1. Amikor mozgatom, rángatom az egeret; minden tökéletesen működik, de csak amíg mozog az egér, addig frissül az egész interface.

    2. Miután elindítok egy 3D alkalmazást (játékot) megszűnik a jelenség, és csak ugye bekapcsolás után jelentkezik.

    Nos ez egy igen érdekes történet számomra is, nem tudom hogy bárki találkozott e ilyen jelenséggel, de ha igen, arra kérném segítsen megoldani ezt a problémát.

    Köszönet!

  • Montliard

    csendes újonc

    válasz Kékes525 #54619 üzenetére

    Én nemrégiben újítottam fel a teljes pc-t (teljes csere), és már 4K/60FPS-re építettem. Vettem hozzá egy 4K TV-t is ugyebár (UE40KU6400SXXH), és feltelepített valami drivert, amit a TV beállításainál találtam (valamelyik beállítást automatikusra állítottam, de nem emlékszem már melyik volt az) , és teljesen korrekt minden. A felskálázás nálam tökéletes, és nem kellett DPI-hez sem nyúlni.

  • Montliard

    csendes újonc

    válasz norba69 #54623 üzenetére

    Nem hinném hogy FHD-t skálázna fel, mert direkt megnéztem képekkel, videókkal és magával a játékokkal is, ráadásul van egy PS4 Pro-m, úgyhogy nem kérdés, azzal is összehasonlítottam a felbontásokat. Jelenleg még csak a Diablo 3-at tudom felhozni mert az van meg mind a 2 platformon(PS4 PRO-n a Diablo 3 is szépen néz ki és szépen hozza a HDR-t de nagyon közelről látszik azért hogy csak minden második pixel van számolva), és ha jól tudom a Playstation 4 pro-nál van jelen a felskálázás opció 4K-n, de azt tudom hogy a 4K videók, és 3D alkalmazások tű élesek, és ha centiméterekről nézem a "Lomtár" betűit és ikonját azon sem látok pixelt, így nehezen hiszem hogy egyszerű FullHD-ról való felskálázásról lenne szó 4k-ban. Főleg hogy a képernyőfelbontást is 4k-nak írja.

    Ellenben ha van aki megcáfol örömmel veszem, félreértés ne essék nem okoskodok, csupán jómagam tudok tapasztalatból beszélni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Montliard

    csendes újonc

    válasz norba69 #54625 üzenetére

    Így már érthető, kisebb monitorokkal/TV-kkel viszont már nincs tapasztalatom és őszintén megmondom, akármilyen gamer monitort tesznek elém ha 40" alatti én már nem is tudnék visszaülni elé. Ugyanakkor én sem írtam ki hogy 40" mert benne van a típusjelben (UE40KU6400SXXH), de akkor elnézést amiért félreérthető kommentet :)

    Az valóban igencsak összerántja a fontokat. Haveromnál FHD-n 32"-on volt egy ilyen probléma, de mindig radeon frissítés után. Úgy oldottuk meg hogy a Radeon Software Crimson Editionban volt valamilyen beállítás, mert 3D alkalmazásoknál is olvashatatlanok voltak a fontok. Sajnos nem tudom melyik beállítás volt az mert nekem már egy ideje Nvidia-Intel kombó van.

    Amúgy az első képen mit nézel éppen? valamiért ismerős.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák