Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tknof1871

    őstag

    válasz King Unique #154324 üzenetére

    MBR2GPT

    1 hete megtörtént a konvertálás és az új alaplap és CPU alatt fut az OS. Nincs probléma. Az SSD, amin a C: partíció van, GPT lett.

    Eszerint a video szerint csináltam youtube.com/watch?v=TiPi4kYpUF8 mert a Win10 OS alatt csinálta a konvertálást. A learn.microsoft.com/en-us/windows/deployment/mbr-to-gpt oldalán egy olyan módszert mutattak, amin Windows PE-vel bootoltak és nekem ez túl bonyolult. ¯\_(ツ)_/¯ youtu.be/hfJep4hmg9o?feature=shared&t=146

    A kérdés.
    A konvertálás során létrejön egy új partíció. Töröltem a nevét, mert zavart. Ez baj?
    Ezt a linket megnyitva a videó ott indul, ahol bemutatja a youtuber, hogy a partíciót törölni lehet ha valakit zavar.
    youtu.be/TiPi4kYpUF8?feature=shared&t=379
    Engem zavart, mert nálam D: partíció lett. A konvertálás előtt minden meghajtót lehúztam, csak az SSD (a C: maradt). Nekem évekkel ezelőtt Windows 10-ben tárolóhely lett létrehozva HDD-kből (2 utas tükrözés vagyis RAID 1) és az D: volt. Nem tudtam, mi lesz, ha visszadugom a HDD-ket ezért töröltem az SSD-n létrejött D: partíciót. A lemezkezelőben az SSD-n az a 100MB-os terület, amit D: partíciónak nevezett el a rendszer a konvertáláskor, nem törlődött, csak nincs partícióneve.

    Mielőtt feldugtam a HDD-ket az alaplapra egyszer megnyitottam azt a D: partíciót. Recovery.txt volt benne és más fájlt nem találtam.

    Magyar Win10-em van. A lemezkezelőben az új D: partíció előtt nem írt semmit. A videón System Reserved olvasható a konvertálás során létrejött plusz partíciónév előtt a fájlkezelőben angol Win10-ben.

    [ Szerkesztve ]

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

Új hozzászólás Aktív témák