Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kezo0

    addikt

    válasz Geth #153008 üzenetére

    Mondjuk nem tudom, szerinted melyik generációhoz tartozom, de szerintem inkább tartózkodjunk az efféle általánosításoktól, és ha lehet, maradjunk szorosan a tárgynál. Már ha képes vagy anélkül is segítséget nyújtani, hogy minden válaszodban egyben be is szólogatnál egy kicsit annak, akinek segíteni szándékozol. Ha menni fog, folytathatjuk. ;)

    Nem a sok szöveggel van bajom, hanem azzal, hogy egy elcseszett update-re maga a MS egy ennyi lépésből álló, parancssoros varázslást ad ki megoldásként, miközben nálam sokkal kevésbé hozzáértő felhasználóknál is jelentkezett ez a hiba. Elég egy rossz partíció-sorszámot megadni tévedésből, és hussss... akár az egész rendszer (de még akár saját adatok is) mehet(nek) a levesbe, ha valaki egy kicsit figyelmetlen.

    Azt hiszem, említettem, hogy nálam eleve nincs helyreállítási partíció - aminek a meglétét pedig eleve feltételezi a megoldás leírása. Arról ugyanis egy szót sem írnak, hogy mi van, ha valakinél nincs ilyen partíció.
    Én azért tettem egy próbát, és minden olyan pontot, ahol a meglévő Win RE partícióval kell valamit csinálni (jelesül deaktiválni, majd törölni), figyelmen kívül hagytam, és csak a Windows rendszerpartíció zsugorítására és egy új helyreállítási partíció létrehozására vonatkozóakat követtem. Így - a leírásnak megfelelően - sikeresen létre is hoztam a lemez végén egy 250 megás "Windows RE tools" névre keresztelt partíciót, de a legutolsó lépésnél a reagentc /enable parancs természetesen "The Windows RE image was not found."-ot dob válaszul, szóval az egész vesződség hiábavaló volt: ha eleve nincs Win RE partíció, akkor azt nem lehet csak úgy visszapótolni azzal, hogy manuálisan újra létrehozod...
    A Google első találata szerint: "If the recovery partition is completely missing, you must reinstall the OS and let it create the partition. There is no way to do it manually." - hát nagyon szépen köszönöm, azt most inkább kihagynám.
    Két asztali PC-vel (egyiken Win 10, másikon Win 11) és egy notebookkal (Win 10) van dolgom rendszeresen, egyiken sincs Win RE partíció, és évek óta mennek gond nélkül. Macrium Reflect Free-vel végzek mentéseket.

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Új hozzászólás Aktív témák