Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tpotyka

    junior tag

    válasz King Unique #150609 üzenetére

    King Unique, köszi nagyon, igen, tudom, hogy tudod :) s emlékszem, természetesen, hogy Te voltál az egyik, aki ezt írtad. Előrébb van az ügy, csak én vagyok lemaradva.

    Azért írtam pár dolgot visszacsatolásosan ismételve (és bocs az állandó fórumolvasó többiektől), hogy akinek most van módja - némi fejlemény után - bekapcsolódni az össznépi tudásmegosztásba, nagyobb eséllyel tudjon hozzászólni (vagy tanulságot levonni).

  • tpotyka

    junior tag

    válasz King Unique #150609 üzenetére

    Köszi, King Unique, nekiültem mostanra az itt sorolt instrukcióknak.
    „Az esetlegesen sérült rendszerfájlok ellenőrzéséhez és javításához ott vannak a szokásos SFC és DISM parancsok, a fájlrendszer ellenőrzéséhez és javításához pedig a CHKDSK.
    Valamint ha az előbbiek nem oldják meg, akkor szintén javítási céllal a Windows 10 alól futtatott repair install in-place upgrade-del”

    - Nem próbáltam végig az összes felsorolt SFC ill. DISM opciót, de az ajánlottakat igen, és valójában itt is jogosultságok hiánya okán nem enged tovább. Ami rejtélyes, vagyis a jogosultsági gubanc primér gondnak tűnik. De íme, ez látható:

    SFC , Windows PowerShell:

    SFC , parancssorból:

    DISM, Windows PowerShell:

    DISM, parancssorból:

    CHKDSK:
    Ellenőrzés elvégezve, és semmi hibát nem jelzett. (Magyar a Win10, és ott Tulajdonságok/Eszközök/Ellenőrzés úton van ez, nem vágtam elsőre, hogy a Checkdisk nem egy külön, netán spéci parancs… Közben az is leesett, hogy ezt az Ellenőrzés parancsot olykor csekkoltam eddig is, főleg, amikor zavart, hogy a frissen felszabadított nem kevés GB helyek érthetetlenül eltűntek. Ám korábban sem jelzett hibát, ez sem, a lemezkarbantartós sem.

    Egyéb: a Pre-boot System Assessment
    Ez is végig lett futtatva, a hosszabb Diagnosztikával egyetemben. Eredmény: hiba nincs, „All test passed.” Zöld pipa, amerre csak lát az ember. Nincs is jelentősége printscreenelni.

    Repair-install
    No, mégha ki is hagynám az SFC és DSIM fordulót (amit nem akarnék, ezek után), akkor sem ugranék neki repair install-nak. Vagy szakfelügyelet mellett merném :) , és esetleg normális, licenszes Win10 beszerzése után, ami nem tudom, okozhat-e további bonyodalmakat a meglévő Win10-zel, amely vagy sérült, vagy hiányzó rendszerfile-okkal küszködik.

    Két fő problémakör látszik:
    A) jogosultságok hiányoznak (vagy látensek)
    B) rendszerfile-ok hiányoznak (vagy sérültek)

Új hozzászólás Aktív témák