Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz King Unique #146503 üzenetére

    "A "most várja a restartot" esetén értelemszerűen akkor először újra kellene indítani a Windows 10-et, előtte / utána GPO-ban célverziót 21H1-re állítani, majd újraindítás után eltávolítani a 22H2 EKB-t pl. a vezérlőpultban, stb"

    Ahogy írtam ez megvolt, és így is ott maradt az "Update and restart". Végül is rányomtam, pár másodpercet homokórázott, majd újraindult. Belépés után a Windows Update-ben hibaüzenet, nem sikerült a frissítés (nyilván telepítéskor rájött a GPO alapján hogy nem kéne telepíteni, de lehet az eltávolított EKB segített, vagy mindkettő). A lényeg: újraindítás után még mindig 21H1-en van a rendszer, windows update nem dobja fel mostmár opcionálisan sem a 22H2-t, tehát a probléma megoldódott és a GPO-s módosítás is működni látszik mert nem dobja fel a 22H2--t.

    21H2-re lehet felmegyek majd, ha lesz rá időm. A 22H2 nekem túl új production-ben. Érdekes egyébként hogy a 21H1 lejárat közelében miért nem a 21H2-t dobta fel vagy erőltette? Korábban asszem így volt, hogy Enterpise-on a meglévő GPO-val mindig egy nem túl új, 9-12 hónappal "lemaradó" főverziót ajánlott, amiről már hihető, hogy nem találnak benne valami ordas nagy bugot.

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák