Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz Redneck #100362 üzenetére

    "Azt olvastam hogy a tiszta telepítés a frankó. Mindenképp kell? "

    Nem, nem kell mindenképpen. Szomorú is lenne...
    Frissítsd nyugodtan a meglévőre és csak akkor csinálj tiszta telepítést, ha valamilyen gond van. Azt is megteheted, hogy vársz. Különösen akkor, ha az új funkciók között nincs olyan, ami feltétlenül kellene. Eget verő újdonság nincs benne, ezért szerintem érdemes még várni.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • csaba1203

    addikt

    válasz Redneck #100362 üzenetére

    Tavaly tavaszi frissítés óta ez a második főverzió és egyiknél sem csináltam visszaállítást.

  • King Unique

    titán

    válasz Redneck #100362 üzenetére

    Ha legalább Pro kiadást használsz, akkor a gépházban könnyen tudod halasztani, illetve külön csak a funkciófrissítéseket is. Vagyis az utóbbi esetben nem a 35 napos teljes szüneteltetésre és nem a 30 napos összesítő frissítések szüneteltetését kell piszkálni, hanem a frissítési csatornánál beállítani a nem célzottat és a funkciófrissítéseket max. 365 nappal elhalasztani. Ezzel a módszerrel simán ki lehet hagyni 1-2 build upgrade-t, de közben havonta ugyanúgy kapja a rendszer az összesítő frissítéseket, ezáltal naprakész marad. Valamint ha megnézed a Windows-életciklussal foglalkozó leírást, akkor láthatod, hogy egy-egy verzió 18 hónapig támogatott a Home és Pro kiadások esetében, valamint az őszi Enterpsie és Education kiadásoknál 30 hónapig. Tehát nem feltétlen kötelező évente 2x váltani az újabb Windows 10-verziókra. Illetve az aktuális 1903-as verziónál meg pláne nem, mivel a funkciófrissítések külön késleltetése nélkül (már nincs is olyan opció a gépházban) is használható az adott verzió a 18/30 hónapos támogatás végéig. Max. ehhez hasonló értesítést jelenít majd meg a rendszer, ha elérhető és a felhasználó belegyezésével opcionálisan telepíthető az új verzió.

    A klasszikus "tiszta" telepítésnek (clean install) akkor van értelme, ha pl. valami komoly gond van a rendszerrel, egyáltalán nem bootol stb. és inkább jobb tiszta lappal kezdeni. De ha jól működik, akkor csak azért nyilván nem kell újratelepíteni, mert kijött egy új vezió. Pont erre való a funkciófrissítés (build upgrade), amivel közvetlenül lehet upgrade-elni az új verzióra úgy, hogy megmaradnak a személyes fájlok, valamint a telepített programok és a beállítások. Igaz, néha előfordulhat, hogy nem minden marad úgy 1:1-ben, de még így is jóval egyszerűbb utólag korrigálni azt a pár dolgot, mintsem teljesen a 0-ról újratelepíteni. Legalábbis ha valakinek egy belakott rendszere van, akkor mindenképpen.

    [ Szerkesztve ]

  • #54072192

    törölt tag

    válasz Redneck #100362 üzenetére

    Ilyenkor azt szoktam mondani, hogy 900 millió gépen fut Win10, az lenne a furcsa, ha nem lenne olyan a neten, akinek gondja van vele. Szerintem ne másokat less, hanem próbáld ki magad, mert géptől és felhasználástól is függ, hogy lesz-e bármi probléma. Azért kapott a 1903 javításokat is, például különváltak bizonyos folyamatok, amik javítják a kereső és a start menü megbízhatóságát is. Korábban linkeltem egy teljes listát magyarázattal.

    Ha a WU megjeleníti a frissítést, akkor nem vagy érintett a kompatibilitási problémákban. A frissítés után 10 napod van eldönteni, hogy megfelel-e, ha pedig nem, akkor pár perc alatt (SSD) visszateszi a 1809-et, és az újnak nyoma sem marad. Aztán nyugodtan ki is hagyhatod ezt a kiadást, ha szeretnéd.

    Ettől függetlenül ha a jelenlegi rendszered tökéletes, akkor egy biztonsági mentés mindenképpen ajánlott. Ha nem is akarsz külső programot használni, ott a beépített, amit a helyreállító menüből is használhatsz. Később lehet bármilyen problémád, akár vírusfertőzés is, így pedig gyorsan visszarakhatod a jól működő rendszered.

Új hozzászólás Aktív témák