Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz Lenry #42982 üzenetére

    van egy erős tippem, de lövésem nincs, hogy hogyan javítsam meg (már ha egyáltalán megjavítom, és nem hagyom a **csába az egészet)

    előrebocsátom, ez egy területi képviselőnk gépe, a kolléganőt se látom sokszor, a gépét is csak azért tudom hogy néz ki, mert ugyanolyan, mint a többi t.k-é

    Win7-tel szállították ezeket a gépeket, azt akartam frissíteni Win10-re.
    - GWX: letöltötte a telepítőt, telepítés előtt frissítések keresése - ezt végtelen ideig tudta csinálni
    - MCT: letöltötte a telepítőt, telepítés előtt frissítések keresése - ezt végtelen ideig tudta csinálni
    - Windows Update: frissítések keresése - ezt végtelen ideig tudta csinálni

    jó, akkor lehet, hogy a frissítővel van valami gebasz
    - WSUS Offline, hogy legalább a Win7 legyen friss, hátha ez helyrerakja az Updatert: letöltötte a frissítéseket, az első frissítés telepítése végtelen időre megállt.
    végigjátszottam a Microsoft fórumain leírt sablonmegoldásokat, de a fenti eredmények maradtak. közben a Feladatkezelő helyett előhúztam jóbarátomat a ProcessExplorert, hogy lássam, egyáltalán csinálnak-e valamit ezek a csodás szoftverek. nyilván nem.
    velük ellentétben viszont folyamatosan rá volt telepedve az egyik processzormagra az svchost egy példánya. agyonlőttem, csúnyán elkezdett flikkelni a Windows, de az épp aktuális telepítési folyamat váratlanul megindult
    AHHA!
    újraindítottam a Windowst, hogy magához térjen, és kicsit szofisztikáltabban lőttem agyon a processzt, ami ekkora már igen gyanússá vált: net stop wuauserv
    elindítottam az MCT-t, szépen mentek is az előkészületek, általában addig a pontig, amíg a Windowsnak újra eszébe nem jutott izzítani a Windows Update-t vagy az MCT nem kezdett frissítések után nézni (számomra ismeretlen okokból), amikor is megakadt a keresés és végtelen ideig várt. ismét net stop wuauserv és ment tovább a dolog, ha jól emlékszem három vagy négy alkalommal kellett kiadnom ezt a parancsot, míg végre el nem indult a tényleges frissítési folyamat, melynek a végeredményeképp most ott virít a Win10 tavalyi változata a gépben...

    nem értem, hogy mi történt, de gondolom a fentieknek van hozzá köze...

    azóta a Win10-en is futtatom a WU-t, talált frissítéseket, bár a 1511-es nincs köztük, a telepítés elkészítése pedig egyelőre a végtelenbe nyúlik.

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Új hozzászólás Aktív témák