Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petakpa1

    őstag

    válasz petakpa1 #148973 üzenetére

    Sajnos katasztrófa lett az eredmény.

    Az alábbit próbáltam:
    0) Macriummal mentettem teljes NVM SSD tartalmát
    1) UEFI-ben NVM SSD-ről való bootolás letiltása
    2) SATA SSD beszerelése
    3) Win10 USB telepítő pendriveről bootolás
    4) A Telepítő látta mind a három meghajtót: NVM SSD, HDD, SATA SSD
    5) Természetesen a partícionálás nélküli tök üres SAT SSD_t választottam ki telepítési helynek
    6) Telepítő filokat fel is másolta, majd újraindította a PC-t
    7) Ezt követően SATA SSD egyáltalán nem bootolt be UEFI jött be helyette,
    8) Mikor meg ismét engedélyeztem a NVM SSD-ről való bootolást, akkor az a Windows logo töltése után kék hátterű képernyőn reklamált, hogy súlyos rendszerhibe van indítsak hibajavítást.

    Nem maradt más hátra :(
    9) NVM SSD kiszerel
    10) Ebben az állapotban SATA SSD-re telepítés
    11) Mikor már SATA SSD-re telepített Win-re a drivereket is feltelepítettem, és több újraindításon is túlvoltam, akkor Marciummal készítettem SATA SSD-ről is egy mentést
    12) Visszaszereltem NVM SSD-t, de továbbra is SATA SSD-ről bootolva az azon futó Macrummal viszaállítottam NVM SSD-ra a 0) pontban készítettm biztonsági mentést.
    13) Ezt követően már ismét bootolt NVM SSD-ről is a vn, és így most van két teljesen szeparált Win10-en mind az NVM mind a SAT SSD-n.

    Elég sok időt elbasztam így vele, de végül megvan amit szerettem volna.

    Ha valakinek jövőben ugyanilyen terve lenne azt tzod javasolni, hogy ne csak a UEFI boot menüben tiltsa le a meglévő Win10 meghajtójáról való bootolást, hanem magát a meghajtó SATA/NVM portját is tiltsa le s BIOS-ban. Talán ekkor nem keveredik össze a régi Win és a telepítendő új Win...

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Új hozzászólás Aktív témák