Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petir

    senior tag

    Sziasztok ,

    Segítsetek Nekem légy szíves! Van egy Acer E5-531 ( Model Z5WAH ) típusú laptop-om. Gyári win van rajta de megérett a reisntall.
    Csináltam pendrive-ot MS oldaláról letöltött képfájl. Rufussal kiírva. El is indul a telepítő majd mikor oda érünk hogy melyik partícióra telepíthetem megáll a tudomány.

    A laptopon régi fajta BIOS van tehát nem a csili-vili UEFI.
    Ugye boot opció lehet UEFI vagy Legacy ennek megfelelően kell a pendrive-ot is készíteni - ezt meg is tettem de sajnos továbbra is abba a hibába ütközöm, hogy nem telepíthető... Most adatmentes jön , particionálok és úgy fogom telepíteni.

    Itt jönne a kérdésem jövőre vonatkozólag, hogy legközelebb ne kelljen particionálni...Most akkor milyen boot is legyen Legacy vagy UEFI ? MI a gyakorlati különbség?
    Viszonylag jártas vagyok a dologban de nekem ez valahogy fekete lyuk , olvastam irodalmat de a fent írtakon kívül nem lettem okosabb és nem értem gyakorlatban melyik a jobb ? Mi az előnye hátránya egyiknek másiknak.

    Illetve ha nincs csili vili BIOS-om miért is engedi elindítani a telepítőt ha az UEFI?

    Lényeg a lényeg pár szóban segítene valaki helyretenni a dolgot a fejembe ? :D
    Olyan szívesen megértenem..

Új hozzászólás Aktív témák