Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #93794560

    törölt tag

    válasz MaCS_70 #69134 üzenetére

    Nálam néhány egyértelmű dolog dönti el, hogy melyik Windows-t érdemes feltennem, holott a 7-tel, 8.1-gyel, és a 10-zel is kompatibilis..

    Az én gépem Lenovo Z50-70 Windows 8.1-gyel és csakis UEFI módban működik hibátlanul, bár Windows 7-hez és 10-hez is vannak driverek. Eredetileg Windows 8.1-gyel adták, ami UEFI módban volt telepítve. Így hibátlan. Egyszer újra kellett telepítenem, és Legacy-ban telepítettem. Legacy módban a webkamera, a kártyaolvasó, és az egyik USB vezérlő elveszíti a kapcsolatot a Windows-zal, néha lekapcsolódnak, néha vissza. Jöttek a kékhalálok. Olyan, mintha nem érintkeznének rendesen. Először azt hittem, hogy elektromos hibáik vannak, de UEFI-ben telepítve soha nincs hiba, minden tökéletes, pedig ugyanazokat a drivereket használtam.
    A gép kompatibilis a Windows 7-tel is, vannak is hozzá driverek, de ezt a rendszert csak Legacy-ban tudom feltelepíteni. Bár a kékhalál itt nem jelentkezik, de a három hardvereszköz itt is leválasztja magát a rendszerről. A közös pont a Legacy mód. Érdekes, mert ennek elvileg nem kellene számítania, mégis csak 8.1-gyel, és UEFI-ben telepítve jó.
    A 10-essel alapvetően nem lenne olyan nagy problémám, az egyetlen problémás dolog a hangkártya, amit rosszul kezel. A többi dolog, ami miatt nem kedvelem, az szubjektív.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák