Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    helo
    a win7-ben a kis méretű ablak oldalra húzásakor (hogy ne látszódjon a fele) az automatikus teljes képernyőre történő átméretezést hol lehet kikapcsolni?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Help!
    Win7 alatt a vodás mobilnethez mi kell? Úgy értem milyen +szolgáltatás kell hogy fusson, vagy milyen a winbe integrált WDM driverre van szükség?
    Egy agyonkonfigurált win7-ről van szó, nem én konfiguráltam. A peneket felismeri, wifis net megy routerrel.
    Ha bedugom a vodás usb-t elkezdi felismerni, ezer pipa után az utolsót nem teszi fel rendesen, felismeri mint adathordozót, elindul a telepítő is, fel is teszi a szoftvert, de ha elindul a szoftver magától kilép még mielőtt meg lehetne adni a pint. Valami driver kéne ami valszeg rajta is van ezen a szaron, mert xp alatt megy, csak egy szolgáltatás hiánya miatt nem tudja feltenni valszeg mert ebből a hetesből csomó minden ki van szedve ahogy nézem. Erre gyanakszom.
    Ha nem a saját szoftverét használom, hanem a win-est akkor megy a modem, a led is kékre vált miután megadtam a pint, de megszívom, mert a végén windows-ban meg kell adni a pin után további adatokat amiket meg nem tudok és a szerződésen sincs. Kapcsolódási pont, felhasználó név és jelszó kéne, a saját szoftverében viszont csak pin-t kér, ergó ilyeneket nem írtak le sehová.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Sziasztok! Van itt valaki aki vágja a win7-et mélyebben?

    Adott a gépemen egy jogtiszta Win7, de tisztaszoftver programcsomagos és csak közhálón hajlandó aktiválni magát. Ennek az az oka, hogy a KMS szerveren van egy tartománylista és emiatt itthonról, ebből a tartományból megszólítva nem hajlandó beszélgetni velem. A probléma ott indul, hogy most sajnos kénytelen vagyok feltenni a sp1-et a win7-re valahogy, de az így nem megy fel, hogy leszedtem a wep-et, mert gondolom azt hiszi, hogy tört a win7 és csekkolja hogy az e, de kénytelen voltam leszedni, mert a KMS server ide nem válaszol és elkezdte számolni a napokat az aktiválásig. A gépem egy 40kg-os vízhűtéses asztali dög és vonattal járok be, szóval az a verzió, hogy odaviszem ahol megy az aktiválás nem működik.
    Lementettem a lemezképet, bevittem egy USB-s HDD-n, de az ottani hardverre feltéve nem indul el a Win-em csökkentett módban sem, szóval ez cumi. Gondoltam aktiválom ott, aztán újra lementem az egész lemezképet és itthon felülcsapom az aktivált lemezképpel a rendszerpartíciót, hogy még a HDD-t se kelljen hurcolászni, csak az USB-set ami amúgy is nálam van mindig.
    Szóval ami eszembejutott az nem jött be. Egyéb ötlet? Fel lehet valahogy küzdeni az sp1-et aktiválás nélkül vagy most ez warez? Végülis warez, de bakker azt a nyomorult tartománylistát meg em hajlandóak bővíteni a KMS szerver üzemeltetői, mert attól félnek, hogy én akkor majd felteszem egy torrent-re a telepítőmet a key-el együtt és akkor majd mindenki ezt fogja lopni, ráadásul a mennyiségi licenc-hez még kulcs sem kell, de az enyémhez van kulcs, külön kértem, de azt elfelejtették megemlíteni, hogy kulcs ide vagy oda ez is csak közhálós tartományból megy. :W

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Scobbyka #24075 üzenetére

    ...háááát... Próbálkozni fogok. Az a gáz, hogy van útközben valami ami miatt nem tudom bekapcsolni a gépet hálózatról és valamelyik buzgómócsing teleragasztotta az épületet "Zöld Program: Kapcsold!" matricával, mindenki átszellemült és 5 percre nem lehet semmit otthagyni anélkül, hogy valamelyik kis majom ki ne kapcsolná.
    Egy linux-os smoothwall-ra gyanakodom egyébként, de még nem 100% biztos, hogy mi az ami szivat. Épületen belül be tudom kapcsolni hálózatról, de kívülről még nem. A serveren szerintem van VPN amúgy, de a hálózati rendszegazda be van fosva tőlem, mert az minden béren kívüli juttatása a tanári bére mellett, hogy ő rendszergazda és rögtön nekiáll ott remegni, hogy én vajon mit akarok. Semmit, de megszokta, hogy kiosztja az észt és kész. Azt nem csípi ha kérdeznek, főleg azt nem ha én :DDD Szóval a szerverét, meg őt inkább hagyjuk, szerinte az a megoldás, hogy vigyem be a gépet kocsival, de bakker 2013-ban nehogymár ne legyen jobb megoldás.

    A KMS server elérése nélkül esélytelen amúgy felküzdeni az sp1-et? Ez 100%?

    (#24076) sfdrakex

    Köszi, de szerintem ez másról szól. Bent nincs gond az aktiválással. Megy rendesen.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Sub-ZeRo #24078 üzenetére

    De. Ezért kellene aktiválni. Aktiválva volt, csak ő indőnként újra próbálkozik (hogy mér' azt ne kérdezd) és mivel itthonról nem kapott választ a KMS szervertől a tartomány miatt ezért elkezdte számolni a napokat én meg leszedtem róla a wep-et, hogy ne számolja. Gondoltam a notimat be tudom vinni időnként, szóval van itthon naprakész rendszer is és ez így jó is volt idáig. Azért az sp1 nem tegnap jött ki, szóval nem egy napig volt így jó nekem. Eddig nem volt azzal bajom, hogy az asztalim nem naprakész, gondoltam tojni rá. Most viszont olyasmit kéne csinálnom, amihez a notim vajnyi kevés, hiába aktivált de az asztalin meg nem oké és azért nem oké mert kéne hozzá az sp1 -mint azt olvastam- és ez az aktiválósdi nekem 8 rongy úgy ha beviszem, mert kb. 2500 a benzin, meg 500/óra a parkolás és ezt bazira nem akarózik kifizetni csak emiatt. Úgy amúgy nem lenne ezzel semmi gondom, ha nem lennék csóró magyar.
    Most elmentem az egészet egy független képbe, aztán megpróbálkozom mással, amit nem akarok itt ecsetelni, mert tudom, hogy micsánrúgnak érte. . Jó esetben lesz egy vírusos rendszerem a végén sp1-el, meg egy vírusmentes mentésem sp1 nélkül. Ha összejön, akkor a vírusost átklónozom valami 80GB-os HDD-re amit tudok hozni bentről és arról fogok bootolni amikor ez kell, csak az a vészjós sejtésem van, hogy ezek az aktiválós törések sorra meg fognak bukni sp1 telepítésekor, így a víruson kívül mást nem fogok feltelepíteni velük, ergó jobban járok, ha telepítek egy élből tört win7-et a jogtiszta helyett egy kis vinyóra amibe már integrálva van ez a szar service pack, de olyan jó amúgy ezzel szopakodni jogtiszta telepítőlemez birtokában. Isteni finom.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Lapajbacsi #24082 üzenetére

    Ha ez nekem szólt akkor tárgytalan, felküzdöttem az sp1-et. Kellett előtte egy 2012 hatodik havi nem mondom mi ami már kompatibilis az sp1-el és utána már felment az offline pack, kérdés hány vírusom van, de mindegy. A válaszidővel nincs gond egyelőre, szóval aki jön azt Isten hozta. Nem érdekeeeel. Eljutottam most oda, hogy nem érdekel.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    A minap betettem egy 3TB-os HDD-t a gépbe és a lemezkezelő írta, hogy 2,2TB fölött GPT-be tegyem, én akkor tudtam meg, hogy a GPT a világon van, abba tettem. Lehet hogy ciki, de ez van. Soha nem futottam bele GPT-be.
    Dióhéjban mi a rák ez?
    Ha van egy x méretű HDD-m és azon egy x-y méretű GPT partíció akkor a partícionálatlan területre miért nem tudok egy sima MBR partíciót csinálni és arra feltenni egy elmentett lemezképet?

    Szóval ha akarok egyben egy 2,9TB-os dét meg mellé egy 100GB-os cét akkor nekem komolyan el kell felejteni az ezek szerint régi MBR-t azaz a mentésemet a teljes telepítésemről és végig kell szopakodni az alaplapcserétől kezdve az újratelepítésen át mindent? Ez a helyzet? Fel kell darabolni a HDD vagy nem látok belőle 800 GB-ot? Ez így lett megoldva?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz brd #24441 üzenetére

    Köszi, valamivel világosabb a kép. Xp-re már nem vágyom. Azt írta, hogy az nem olvassa. Nem világos miért kellett kihagyni az mbr-t mármint a progit a GPT-ből, nem fért el vagy nem értem hogy nem sikerült valami hibrid megoldást összehozni, bármit, ez így hatalmas szívás, hogy vagy ez vagy az, mivel a GPT-ről bootolás meg elég problémás. Kvázi fiatal hardverekkel nettó copóág.
    Most majd vihetem be a 3TB-ost a melóba USB-s HDD-kre kipakolni, hogy át tudjam tenni MBR-re, mert adatokkal feltöltve persze nem lehet. Leaglább figyelmeztetne a lemezkezelő...
    Ilyenkor borulok ki, hogy a hatmillió felesleges ablak amit a win dobál ellenőrző kérdésként éveket vesz el az életemből, amikor meg valami fontos lenne arról meg egy kukkot nem szól. Igazán odaírhatták volna, hogy csak xy támogatással rendelkező hardverekkel lehet bla-bla-bla, hogy legalább ne úgy legyek vele, hogy "mit bánom én mibe teszed, ha olvasni lehet"... De rászaladtam a hosszú cicire :(((

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz brd #24455 üzenetére

    Az a gond, hogy nem néztem rendesen utána. Rágugliztam felületesen amikor a lemezkezelő felajánlotta a GPT-t, kidobta valami weblapon azt, hogy ebben nincs limit 2,2TB fölött. Mondom nekem elég 100GB a rendszernek ergó akkor a dém nagyobb kell legyen 2,2-nél, mert darabolni nem akarom szóval akkor ez kell nekem, mese nincs.
    Onnan a kapkodás, hogy jött egy vevő az eddig engem kiszolgáló kisebb HDD-re, gyorsan elkezdtem átpakolni a cuccot, hogy üres legyen és tudjam odaadni, aztán rájöttem, hogy hoppá most perpill ez az új a leggyorsabb HDD a gépemben -mármint a 3TB-os sata3-as-, akkor már legyen ezen a rendszer, ami idáig az eladásra váró HDD-n volt. Lementettem egy lemezképbe a rendszert, aztán hoppá kéne egy rendszerpartíció, átmozgattam a partíciót a 3TB-oson, hogy a HDD elején legyen partícionálatlan terület, de nem gondoltam végig azt sem, szóval ott volt egy laza 5 órás pihenő, mire az lefutott=> jött az igazi kapkodás, aztán szembesültem a klónozó progiban az üzenettel, amikor rá akartam tenni a lemezképet a partícionálatlan területre, hogy az aktív partíció nem támogatott.
    Na mondom ez izgi, na ez mi ez, gugli, hopi hát ezzel ez van meg az van, jó akkor MBR-re vissza, hopi konvertálni csak üresen lehet, de tele van cuccal amire idáig csak 5 órát vártam, hogy pakolássza :W Na én ahhoz már hozzá nem nyúlok, lexarom, elegem van és nincs hová pakolni elveszíteni meg nem akarom ami rajta van, szóval a kapkodásnak az lett a vége, hogy csüngök a hosszú cicin erősen és a rendszerem perpill egy 160GB-os noti vinyón van és dög lassú, de csak ezt találtam itthon, erre klónoztam át.

    Á mondom szarni rá veszek egy SSD-t, haladok a korral és akkor maradhat GPT-ben ez az új. Megveszem az SSD-t, de mintha a fogamat húznák á mondom csak megnézem ezt az EFI/UEFI támogatást, aztán amikor kerestem a support-on friss BIOS-t az alaplapomhoz kiderült hogy a legfrissebb is csak 2010. év utolsó negyedévi és az is csak egy béta aminél annyi a leírás hogy valami SSD foltozás, na mondom akkor EFI/UEFI nem biztos hogy egyáltalán van, mert ilyen sort nem látok a BIOS-omban perpill, lehet máshogy hívják gigáéknál (ha igen az hasznos infó lenne) de a második gondolatom, hogy a mai SSD is simán lehet szívás lesz, ha azt kellett foltozni utoljára és azt is csak ilyen régen foltozták utoljára.
    P55A-UD7 -es giga lap amúgy. Itt vettem az aprón, mert olcsó volt meg vizes és az a dilim, hogy kussoljon otthon a gép, mert egész nap egy szerverszobában ülök a melóban és idegem van a zúgástól, mire hazaérek, de melózni meg otthon is kell. Most annyit szopakodtam az otthoni gép telepítésével, hogy egy aprónyit utálom őt. Még kell egy kis idő amíg rászánom magam, hogy ezt az átmeneti állapotot rendbe tegyem, de ezt most nagyon benyaltam. Ketté kellett volna dobni 1-2TB MBR-re az új vinyót. Utólag már késő bánat. Ez van ha kapkodsz és 6 dolgot csinálsz egyszerre.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz brd #24457 üzenetére

    ...háhht igen, csak azt az SSD-t ki is kell fizetni. Az a baj. Úgy veszít az értékéből, hogy a gyatyám rámegy. Az is baj. A 60-64GB-os pont kicsi, túlságosan tele lenne az is baj. A 128-as mégdrágább. Az is baj.
    Azért vettem 3TB-os sata3-as HDD-t, mert gondoltam egyrészt gyorsabb is icipicit, mint a régi sata2-es, meg alapvetően attól lassult be a gép, hogy 5% körül volt a szabad hely és azért minimum 10% illene, de nem akartam törölni semmit... Gondoltam hely is lesz, gyorsulás is lesz (ha nem is sok), boldogság lesz, törölni se kell akkor legyen inkább még mindig ez, pedig már szeretnék itthonra is SSD-t egy ideje, mert azért... khm... érezni.
    Erre most vehetem mindkettőt ami azért már elég fájó egy pénzmag nekem csak úgy, álá fejlesztésre és akkor még necces is, mert igazából lövésem sincs, hogy ha most vennék valami vertex-et ahhoz mit szólna a lapom. Lehet kénytelen lennék feltenni azt az utolsó béta BIOS-t ami valami SSD problémát foltozott, de nincs kirészletezve a supporton, hogy az a probléma az mi is volt, de a béta BIOS meg ha valami mást csesz el nekem és még az SSD is szar lesz, akkor tuti eret vágok magamon. Szóval még megrágom mi legyen. Ha rá tudom venni magam, hogy USB-s HDD-kre kimásolgassam azt a tengernyi szart ami a perpill a GPT 3TB-oson van akkor átkonvertálom MBR-re. Ha nem akkor marad a noti vinyó, de abból meg elegem lesz rövid úton és hogy akkor mi lesz (?) valószínű a környezetem gyűjtést fog szervezni nekem, mert elegük lesz abból, hogy állandóan a gépet szídva káronkodok otthon.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Windows Update

    Hogyan lehet elérni pl. a nyelvi csomagokat vagy akármi mást anélkül, hogy 2 napig ne kelljen nyolcvanszor újrakezdeni a frissítést mire végre felajánlja?

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák