Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz Bilux #71846 üzenetére

    Igen ezt írtam is, hogy bizonyos programoknak kell a kamu linkmappa. És így meg lehet úszni, hogy ugyanarról az adatról több helyen legyen másolat. Egyszerűen az áthivatkozott mappa is ugyanoda mutat és elég ha csak egy helyen van az adat. A symbolic link pl. hálózati meghajtókra is tud hivatkozni. Meg amúgy zárójelben jegyzem meg, hogy helyi meghajtókat is lehet "mappaként" másik meghajtóról hivatkozni. Tehát mittomén meg lehet csinálni, hogy a C-n mappaként jelenjen meg a D meghajtó teljes tartalma. (a foglaltságon nyilván ez semmit nem változtat)

    Akkor már csak egy kérdésem maradt: ProgramDatához enged hozzáférni?

    Én olyankor szoktam létrehozni symbolic linket, amikor egy mappához 8-10 almappán keresztül lehet eljutni és nincs kedvem minden alkalommal pl. total commanderben enterezgetni, akkor csinálok a kérdéses mappára egy linkmappát abba a mappába, ahol a legtöbbször dolgozom és akkor csak 1 enter és ott vagyok. Amúgy sima parancsikon a mappára is jó lenne, csak ugye az egy fájl és nem tudja úgy mappaként kezelni, mint ahogy a symbolic linkeket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák