Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ekkold

    őstag

    válasz efi99 #71443 üzenetére

    Ha rajtam múlna, akkor azoknak a szoftvereknek amelyeket a gyártó már nem támogat, annak jogvédelmét is felfüggeszteném. Magyarul ha a gyártó "elengedte" mondjuk a windows XP-t, akkor onnantól szabadon (tehát jodíj, liceszndij stb..) nélkül is használható lenne.
    Pl egy zenegépre, (amin esetleg nem is internetezünk) simán jó lehet egy XP is. De annak idején kipróbáltam módosított kernel fájl-al, a PAE bekapcsolásával, és úgy 4Gb-nál jóval több RAM kezelésére is képes (annak ellenére, hogy 32 bites rendszer). Konkrétan 8Gb RAM-al működött. Mondjuk erre semmi szükségem nem volt, csak kíváncsi voltam, hogy működik-e, miután sokan váltig állították, hogy 4Gb az abszolút maximum, (ill. 4Gb minusz a video memoria).

    Eladó: https://www.hobbielektronika.hu/apro/apro_159350.html

  • King Unique

    titán

    válasz efi99 #71443 üzenetére

    Nem meglepő, korábban már le lett írva, hogy rendszerint korlátozott ideig árusítható egy-egy Windows önálló és PC-vel előtelepített formában. Ahol itt jövő hónaptól egyelőre csak a Microsoft szünteti be a 10-es forgalmazását, ellenben egyéb webáruházaknál, forrásoknál akár továbbra is megvásárolható lehet egy ideig a felhalmozott készletekből, használt szoftverlicencet pedig akár később is lehet venni, mint ahogyan a 7-esnél is.
    Nem feltétlen kell mindenkinek okvetlenül 11-et használni, amit még maga a Microsoft is leír a weboldalán. Meg mellékesen új hardver sem feltétlen kell minden esetben, ha akár még nem támogatottra is megoldható a telepítése.
    Hiába az ostoba megjegyzésed, a 10-es pont hogy nem elavult, sőt nem is nagyon lesz a támogatás végéig, mivel annál modern életciklus van és ezáltal kapja a funkcionális fejlesztéséket is. Nem mint a rögzített életciklusnál a kb. kiadáskori állapotában megrekedt és azóta már bőven elavulttá váló 7-esed. :D

    [ Szerkesztve ]

  • martonl

    senior tag

    válasz efi99 #71443 üzenetére

    Ez tudtommal mindig is így volt. Amikor kijöttek egy új rendszerrel, akkor a régebbi árusítását rövid időn belül megszüntették.
    Más kérdés, hogy ott volt a downgrade lehetőség főleg az üzleti készülékeknél. Vista -> XP, de lehet, hogy volt magasabb verzióról is ilyen, már nem emlékszem pontosan csak arra, hogy volt hivatalos mód erre.
    Aki meg még frissíteni akarja a 7-est, annak gondolom ott van a Posready, vegyen egyet, az ESU annál is működik 2024 októberéig. Nyilván nem asztali gépre való, de szerintem ugyanúgy működik. Azt nem tudom, hogy egy sima 7-est meg lehet-e warezolni, hogy Posreadynek lássák az update szerverek, mint ahogy ezt az XP-vel meg lehetett tenni annakidején, de ez nem is ide tartozik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák