Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chrystall

    senior tag

    válasz King Unique #71423 üzenetére

    "hogy egy XP fannal példálózol, aki eleve leragadt az XP-nél"

    Na, látod, mikor a magyar agyról meg az innovációról írtam, pont erre gondoltam. Hogy aki nem tud gyakorlatiasan gondolkodni (ellenben az angolokkal például, akik nem mindig, de sokszor tudnak, és így talán nem is véletlen, hogy tech-ben az angol kultúrkör diktálja a tempót) ebből az említett Youtube videóból azt szűri le, hogy a muksó leragadt az XP-nél. Nem, nem ragadt le. Ha leragadt volna, eleve meg se próbálkozik a Win 8-cal. Kipróbálta, és az volt a visszajelzésre, hogy púp a hátára. És bizony akinek nem az a hobbija és életcélja, hogy állandóan újratanuljon mindent, ami alapvető is lehetne, az jogosan érezheti így.

    Az meg sajnos teljesen jogos, hogy idehaza infotech-ben sokszor nagyon el vannak szállva elvont megközelítések fele. Hasonlítsál már pl. össze egy OTP netbankot egy külföldivel, egy bagatell vacak az egész. Mikor meg iskolában dolgoztunk oda olyan programot írtak milliókból 2008-ban, hogy az a funkció is hiányzott benne, hogy ha egy sáv üresen maradt, figyelmeztet az űrlapon. Kb. amit minden regisztrációs lap vagy szoftver évtizedek óta tud. Mert aki írta fel se merült benne, hogy ilyen egyszerű dolog is fontos lehet, ráadásul évtizedek óta alapvető. Tudott az mindent amúgy, az a szoftver, meg csilivili volt, csak azt nem, amit a józan paraszti ész diktál.

    "ahol ugyanúgy megmaradtak a csempék és az UWP built-in + Microsoft Store-ból telepíthető modern alkalmazások"

    1. Azért maradt meg, mert már nem lehetett visszatáncolni a hülyeségből, jóhogy meghagyták. Megcsinálták a csempés rendszert a mobil platform alapján, az megbukott, nyilván mostmár a PC-n muszály meghagyni, még ha tévút is volt, mert egyébként eldobni totál arcvesztés lett volna.

    2.A Start panelt meg lehetett volna modernizálni anélkül is, hogy a 8-cal együtt bejelentették a végét, aztán meg csak visszagozták mikor már a népharagra muszály volt reagálni.

    "macOS-t is idekevered"
    Ugyebár arról beszélgetünk hogy vajon fontos-e a felhasználót idegelni olyan fölösleges sallangokkal, amit a Win 8 hozott be. Nyilván hozok erre pro és kontra példát összehasonlításra. Én szerintem ez nem ördögtől való.

    "Microsoft Store megléte"
    Ezt a Microsoft Store-t nagyon erőleteted, de szerintem hagyjuk már ezt. Ugye köztudott, hogy a Microsoft másik oka a Win 8-cas újításokra, beleértve a Microsoft Store-t az volt, hogy a komisz trükközők kezéből kivegye a gyeplőt, és ne lehessen úgy belenyulkálni dolgokba meg "hekkelgetni" a rendszeren ezzel profitveszteséget okozva a Microsoftnak, mint a jó békebeli Windowsokkal. Hanem a mezei felhasználó az maradjon csak a csempék nyomogatásánál, meg vegye meg Subscription-re a szoftvereket a Microsoft Store-ból, nehogy egy életen át a Pirate Bay-ről letöltött, élethosszig működő szoftvert használja. Azaz birkásítani szeretett volna. Szerintem emiatt hagyjuk már ezt a Microsoft Store-t. Volt nekem is pár évig Win 10, lehet ha más lehetőség nincs, lesz is, de az évek alatt sose használtam a Microsoft Store-t, komoly, tweakingelős felhasználó számára szerintem az egész Store indifferens sallang.

    "helyett, Win+X menü a gyakran használt rendszereszközök közvetlen eléréséhez, UEFI boot és Secure Boot teljes támogatása, natív USB 3.0 és ahhoz kapcsolódóan UASP és UNMAP támogatás, Bitlocker esetén csak a foglalt terület titkosításának lehetősége, bizonyos extra funkciók "

    Ember, leírtam, nem a funkcionális fejlesztésekkel van itt bajunk, akik nem szeretjük a Win 10-et. Olvass vissza. Hanem nem értjük, hogy ezekhez miért kellett a már bevált, jól működő sémákat megkutyulni. Bár értjük, mert ahogy fentebb írtam, nyilván úgy nem lehetett volna elrejtegetni lényeges dolgokat a felhasználók elől, hogy ne babráljanak mint régen, ha minden őgy marad mint a régiben. Nem lehetett volna a Win 7 szerű megjelenéssel mobiltelefonnyomkodó felhasználók lelkületéhez idomítani azt aki PC-t használ. Nyilván... De hiába dobálózól itt a Win 10 technikai újításaival, amit mondom mégegyszer támogatok meg elismerek, de nekem ezt akkor sem fogod megmagyarázni, hogy mi szükség volt a sallangokra meg felesleges kutyulásokra ahhoz, hogy belekerüljön a rendszerbe USB 3 támogatás. Ennek hogy mit támogat, szerintem semmi köze ahhoz, hogy ott a Start menü vagy sem, vagy hogy egy kattintásra megtalálom-e a Control Panelt az igazi fontos funkciókkal, nem pedig az új Settings nyílik meg a sok hülyeséggel, ha meg kicsit mélyebbre akarok látni a beállításokban, akkor vért kell izzadni, mire az régi Control Panel a jól megszokott funkciókkal előjön. Szerintem ehhez semmi köze, hogy most támogat-e USB 3-mat a rendszer vagy sem, ahhoz hogy mi hol van. Ahhoz meg pláne nem, hogy évekig frissít a Win 10, van, hogy el is cseszi a rendszert, és vissza kell léptetni mentésből, ráadásul a frissítést már ki se lehet úgy lőni mint a jó békebeli Win7-tel lehetett.

Új hozzászólás Aktív témák