Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Lordus #71242 üzenetére

    Másik új gépre felteszel VirtualBox-ot, ha a hw kulcs usb-s simán átadható a virtuális gépnek és tesztelhető a működés. Az éles rendszert egyáltalán nem érinti a teszt.

  • martonl

    senior tag

    válasz Lordus #71242 üzenetére

    Sajnos nem lehet az új gépekre feltenni a Win7-et. Az, hogy egy Win7-et futtató gépre felteszel 11-et, az nem jelenti a dolog megfordíthatóságát. Ha a harver gyártója nem ad hozzá támogatást, akkor nem lesznek driverek, nem fogja kezelni rendesen a processzort, vagy szélsőséges esetben már a telepítésnél el fog hasalni. Szinte a Win8 megjelenése óta ez a tendencia. Ki van ez találva üzleti szempontból is, de a fejlődés útja is ilyen irányú. Meg ne is várjuk el, hogy a vadiúj hardverekhez a gyártók kiadjanak Win7 drivereket.

    Példának okáért, a laptopomba most tettem egy Ax210-es wifi kártyát. Ahhoz sincs Win10-nél korábbi driver. Magára a laptopra még felmenne a Win7, mert talán az utolsó generáció abból, de a wifi miatt már Win10 kell rá minimum.

    A bypass-on nem tudom, mint értesz, de a kiterjesztett biztonsági frissítéseknek a hardverhez tudtommal nem sok köze van, a MS nem hinném, hogy ebben az időszakban hardverelemekhez is adna ki frissítéseket.
    Doky586 és a korábbi írásom lehet a járható út a virtuális géppel kapcsolatban.

    [ Szerkesztve ]

  • Zoz

    őstag

    válasz Lordus #71242 üzenetére

    Ez a következtetés hibás. Win 11 esetén mesterséges korlátozás van, amivel amúgy tökéletesen működő gépeket kizárnak a telepítésből, mert amúgy bármin elmegy amin a 10 is.
    7-es új gépen esetén az a gond, hogy nincsenek az új hardver elemekhez driverek. Mivel sokáig nem volt lényegi változás chipset,Igp,stb terén, ezért ügyes hackerek csináltak hackelt drivereket, hogy egy régebbi eszköz 7-es drivere menjen az új gépen. Így kellő kitartással, sok netes kutatással, próbálkozással, össze lehet hozni újabb gépen is a 7-est.
    8. és 9. gen prociknál B365-ös alaplappal viszonylag egyszerű, mivel a 365-ös lapokhoz adnak még 7-es drivert, itt egyedül csak az IGP-hez kell hackelt driver (vagy külön VGA kártyát kell használni).
    10. gen procit B460-as alaplapban sikerült még életre kelteni 7-es alatt, de itt már mindenhez kellett hackelt drivert vadászni.
    (11. gen valószínűleg már csak VGA kártyával menne, mert már újabb IGP van benne)
    De B560-as alaplappal már nem ment, csúnya kékhalál bootolás közben. Találtam egy ACPI BIOS-szal kapcsolatos patchelt DLL-t, azzal ugyan eljutott a desktopig, de aztán hw detektálás közben merevre fagyott. Ezen a ponton mondtam azt, hogy ezt hagyjuk. Lehet, hogy egy másik gyártmányú 560-as lappal menne, ezt nem próbáltam. (A B460-as és a B560-as lap is Gigabyte volt).
    AMD oldalról nincs tapasztalatom.

    Mindenesetre azt tanácsolnám annak aki nem virtuális 7-est akar használni új gépen, hogy még most szerezze be, amíg még kapható olyan kifutó generációs hardver amire még fel lehet erőltetni.

Új hozzászólás Aktív témák