Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fujifilm1

    senior tag

    válasz schferenc77 #76 üzenetére

    Szia,

    Nekem is Fritzbox van. Rajta BC és FVD és Ephone acoutok. Teszi a dolgát évek óta.
    Nekem is NAS van mogotte :) (csak más tipus.)

    A leirásod alapján én ezt javaslom:
    1. Disa-hoz két kimenő fiók kell. Tehát pl: csinálj mégegy BC accountot.
    (A leirásban FVD a visszahivó account, de jelenlegi árakkal szerintem jobban megéri ha a 2. is BC... )
    2. És ha nem akarsz bonyodalmat akkor csinálj mégegy Ephone/Neophone accountot. (Ezt fogod megcsörgetni mobilrol amikor mobilról hivni akarsz.)

    Én igy csinálnám ha most kezdeném: :)
    1. Asterisk istall - hogyan:
    Intant Viz leirása itt van összefgoglalva : [Asterisk install]

    2. Ezután a github-ról a ZIP letöltés a NAS-ra, egy ideiglenes könyvtárba, és ott kicsomagol. [link]

    Ami a Zip-ben van azzal felül kell irni az telepitett (default) Asteriskfile-okat.
    Jelenleg ez két könvtár öszesen: /etc/asterisk (felülirni) és /var/lib/asterisk (bemásolni)
    A lényeg az 5 db config az /etc/asterisk-ben.

    Ezeket töltsd ki a leirás alapján [link]

    3. Ha kész vagy mentsd le valahová, hogy később egy uj verzónál nehogy elvesszenek a kitöltött adatok...

    Ugyan azt a BC, FVD, Ephone/Neophone accountokat használtam mint ami amugyis aktiv a Fritzben....
    Nem fog összeakadni :) hiába van egyszerre bejelentkezve a Disa is meg a Frritz is. )
    Az 5060 as port is valahogy eljut a NAS-hoz. Nem egészen értem hogy, mert nincs nálam se port forward beállitva !
    Sőt a fritzen nem is lehet az 5060-at port forwardolni a webes felületről, mert nem engedi. (nyilván mert akkor a saját fiók elérései nem működnének.)
    Kipróbáltam. :)

    Javaslat! : egyszerre nem érdemes hivást kezdeni a Dect-ről és a Disa-val, mert akkor drága.

    Ezután próbáld ki hogy megy e a DISA.
    Majd ha megy gyere és folytatjuk. :)

    A mellékek routolgatását már én is kértem, és egyszer sor kerül erre is. :) (Köszönöm köszönöm InstantViz! :) )
    De ennek most szerintem alacsony a prioritása.
    Meg nem ártana ha megtanulnánk az alapokat mi is, - egy kis önállóság -.... hogy ne nyaggassuk mindig Instant Vizet.... :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák