Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schferenc77

    aktív tag

    Sziasztok!

    Lenne pár kérdésem:
    - jelenleg a Fritzboxom kezeli a bejövő/kimenő SIP-eket, ezért ő kapja meg a szolgáltatói routertől az 5060-as portot port forwarddal. A NAS-on futó asterisknek ezért gondolom már portot kell adnom és forwardolnom, pl az 5061-et? Ehhez a sip.conf.ban kell a bindport=5061 értéket megadnom?

    - a sip_providers.conf-ban a Neo van megadva bejövő callback providernek. Ha én Ephone-t használnék, akkor a fromdomain és host ip címek a sip.ephone.hu-ra cserélhetőek?
    Ugyanígy a sip_register.conf-ban a "register => 0621<username>:<password>@193.91.75.213" sor javítandó erre: "register => <username>:<password>@sip.ephone.hu"? a 0621-et kivettem, mert ephone-nál bp-i számot kapok...

    - az extensions.conf-ban mit kell átírni? Az extension_global.conf-ban beírtam az allowed numberhez a saját mobilomat, de ezt át kell vezetni valahová az extensions.conf-ban is?

    - ha felülírtam a fájlokat, akkor melyik parancs az amelyik újraindítja az asterisket?
    - hogyan tudom ellenőrizni, hogy minden rendben van-e? pl. bereggelt-e a BC/FVD/ephone acc?

Új hozzászólás Aktív témák