Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • retesz147

    addikt

    válasz radi8tor #1035 üzenetére

    Kérdéseim, észrevételeim:

    -"3x10mm2 húztunk betápnak"---> Tehát TN-C-S rendszer van (TN-S nem nagyon lehet, mert nem alkalmazzák)? Azaz fázis, nulla, föld érkezik be a lakásba és egyszer már szétválasztották a panel csatlakozó fóelosztójánál? Vagy PEN érkezik be TN-C-vel--->leírásod alapján nem? Vagy ne adj isten TT rendszer?

    -"Világítás 2x1-el", jobb lett volna 3x1 vagy 3x1,5, mert azért bizony van olyan lámpatest, ahova be lehet kötni a PE-t is és van is miért, mert fém a külseje.

    -" Gázégős rezsó van " az előbb még villanytűzhely volt....Szóval, ahogy van szerintem: Gáztűzhely, elektromos sütővel? Ha igen, annak elég a 2,5Cu 16-al.

    - Kismegszakító karakterisztikákat ismered? Célszerűbb C karakterisztika helyett B-t használni, de erről sok a vita. Én inkább B-t használok.

    Kép:

    1. Ha 3x10 van és érkezik be rendes földelés a panelből, aminek megfelelő az ellenállása, akkor ugye az átkötő PE MKH-t kivettétek már?

    2.Ez érkezik be a panelből, mint PE? Tehát TN-C-S ugye ? Ott még elvileg piros a mai zöldsárga. És rákötöttétek a PE sínre és levettétek az átkötést?

    3.Ilyet egy villszerelő nem igazán csinál. Tudom, szükség nagyúr. Ha helyén van kezelve, akkor csukott szemmel....

    4.Ez már csak nettó kekeckedés: MBCU köpenyeket el lehet vinni az elosztóig, egészen bele és akkor megmarad a védelem.

    A többi sztem okés. Másnak vélemény róla?

    "A te javaslataid szerintem túl vannak méretezve. Miért raknál egy szimpla párszáz wattos fogyasztót 13 vagy 16A megszakítóra?"
    Első körben vezetékeket védünk a kismegekkel. 1,5-ös Cu vezeték szabvány szerinti védelme 13A, 2,5-és 16A. Nyilván rakhatsz rá 10-est, 6-ost is, költséghatékonyságból (kb 200Ft az árkülönbség) meg korlátozhatóságból, ha korlátozni szeretnéd az áramfelvételt. De ha csak szigorúan a vezeték védelmét nézzük, akkor a 1,5Cu->13A, 2,5Cu->16A. Ha korlátozni szeretnél, akkor mehetsz lejjebb, mondjuk hűtőnél 10A-ra mondjuk, led-es világításnál 6A-ra.

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi 13 eu dev...

Új hozzászólás Aktív témák