Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #23599 üzenetére

    Ezek a "csodák" azért csodák mert csak természetföllötivel magyarázhatóak?
    Mit gondolsz, ha más is megvizsgálná, és találna rá más, nem természetfölötti magyarázatot, el tudnád fogadni?
    Ha nem, miért nem? Mire lenne szükség ahhoz, hogy meggyőzzön?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Anfänger #23599 üzenetére

    Te úgy érted a hitet, ahogy akarod, én meg úgy, ahogy én. Nem tudom mi a baj a teológiával, hiszen magyarul is Istenről való tudományt, beszédet jelent.

    Én is hallottam olyan történetet, hogy a karizmatikus szektás prédikátor imádkozott a halottért, s csodák csodájára feltámadt. Ezt több helyen is eljátszották, majd talán 1-2 éve lehetett olvasni, hogy ezúttal valóban meghalt a delikvens, s érdekes módon halva is maradta. Valószínűleg Isten se nagyon fogja jutalmazni a színjátékért, az emberek bolonddá tétele miatt.

    De ezek szerint, akkor te nem hajtottál végre ilyen csodát.

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Anfänger #23599 üzenetére

    A teológiára ne úgy gondolj, mint ami merev elzárkózás a megélt hittől.

    Az egyén mindennapokban megélt hite egy lényeges dolog.
    De fölmerülnek kérdések, amikre jó lenne választ kapni (ld. e topikot is). E válaszokat két úton kapjuk: közvetlenül Istentől vagy közvetve Istentől.

    1. Közvetlenül - ez nyilvánvaló (ima --> válasz, ha...).

    2. Közvetve - teológia (kérdés --> Biblia --> értelmezés (válasz))
    A felmerülő kérdés alapján átnyálazzák, mit tanított Isten a kinyilatkoztatás által. Itt merülnek fel a csúsztatások, félreértelmezések lehetőségeinek végtelenjei.
    a) konkrét értelmezés: ha sáskát ír, sáskára gondol,
    b) misztikus értelmezés: bármi is lehet, mert nem cél, hogy összhangban legyen a tanítással a végeredmény (önző, kapzsi célok, átverések; tévedések),
    c) Jézus üzenetével, tanításával összevetve történő értelmezés - az ellentmondások, elferdülések kiküszöbölése, hosszan, logikusan, Isten segedelmével (imák is) átgondolva.

    A teológia az esendő, mindennapi ember hitének kérdéseit megválaszolni igyekvő (ezen belül Isten és a teremtése - mindenség - megismerésére törő) logikai segítség. Az ember korlátos képességeinek, eszközeinek egyike, amellyel lehet élni és visszaélni is.
    Élni: az eredeti szövegekkel, a tanítással egységben levő értelmezések megvalósulása a mind újabb korokban élő emberek számára (amikor még nem volt modern technológiai vívmányok sora, akkor más közegben, ritmusban, stb. éltek az emberek, más politikai-gazdasági-etikai (mennyiség és minőség) behatások érték őket.) A keresztény hit (Isten üzenete) e változó világban az állandóság. Ennek kell megmaradnia: nem mondhat ellent az (új) értelmezés az eredeti üzenetnek.
    Visszaélni: csalásokkal megtéveszteni és kirabolni a fogékonyakat.

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák