Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zone

    őstag

    válasz Noddy #20749 üzenetére

    "A kresz-es példád jó lenne... de több sebből vérzik. Egyrészt azt kötelező figyelembe venni, nincs kibúvó. A vallási tanokat nem kötelező figyelembe venni. "
    Nem a törvények vagy szabályok betartásáról beszéltem, hanem az értelmezhetőségéről.

    "ha valakinek aki vallásos azt mondod (tudom hogy nem mondtál ilyet), hogy a vallásosság hülyeség az igen is lekezelő, hiszen ezzel őt nevezed hülyének, hiszen vallásos. A személyt és amit a személy képvisel nem tudod külön választani."
    Nem is kell különválasztani, viszont nagyon egysíkúan gondolkodsz, az embereket nem egyetlen dolog határozza meg. Attól, hogy valaki alapjában véve intelligens, még beszélhet hülyeségeket.

    "nem az számít, hogy te, én vagy bárki más mit mond, hanem az amit a Biblia. Ha a Biblia azt mondja, hogy szeresd felebarátodat, akkor a Biblia ezt mondja. Az hogy erről te, én vagy bárki más mit gondol, hogy próbál ez alól kibújni már más kérdés."
    Ha a Biblia azt mondja, hogy aki gyalázza apját vagy anyját, halállal bűnhődjék, akkor a Biblia ezt mondja. Az hogy erről te, én vagy bárki más mit gondol, hogy próbál ez alól kibújni már más kérdés.

    "Értelmes információt értelmes elme hoz létre"
    Az előbb nem oda lyukadtunk ki, hogy bármire rá lehet mondani, hogy információt hordoz? Egy darab kő, egy karaktersor, egy leeső esőcsepp. Ha bármiben megtalálod az információt, nem állíthatod, hogy értelmes elme hozta létre, mert nincs példád a non-információra, nincs összehasonlítási alapod.

    Először azt mondtad: "A linkelt cikkel az volt a célom, hogy maga a tudományos világ is látja, hogy baj van az evolúciós elmélettel."
    Aztán szerinted "az egész cikk erről szól" és az eredet problémára céloztál, eközben csak az első bekezdésben (Nem bizonyított, hogy az élet magától jött létre) szól erről négy mondat és kicsit lentebb (Az élet komplexitása véletlen útján nem keletkezhetett) megemlítik Paley hibás "órásmester" érvelését.
    Arról pedig ismét megfeledkezel, hogy az evolúció nem az élet keletkezésével foglalkozik...

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

Új hozzászólás Aktív témák