Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz llll #19290 üzenetére

    (Beillesztés hiába, mert nem volt vágólapon a szöveg, máshol is előfordult már többször is, gondolom valami rossz bill kombináció lesz a ludas.)

    Először egy gyors tippet engedj meg. Ahogy észrevettem egy régi nyelvezetű, talán károli féle fordításból idézel. Az pedig nem manapság íródott. Azóta sok szó jelentése változott, módosult, így nem csak kevésbé érthető, de néhol nem is értelmezhető helyesen. http://szentiras.hu/SZIT ezzel jobban jársz szerintem, mai nyelven íródott, könnyen érthető és webes felülete is jó.

    Első két kérdésedre válaszolva, igen, mindenkit Isten teremtett meg és hatalmában áll embert teremteni akár szülők nélkül is. (Ha elfogadjuk, hogy Ő alkotta a világot, Ő teremtette a felmenőket is, akkor ebből következik, hogy szülők nélkül is teremthetne embert.)

    A következő kérdésre szerintem már válaszoltam. A Szentírás azt mondja, hogy nem. Azonban ezt nem lehet lesarkítani a végletekig, ahogy azt tetted korábbi hozzászólásban.

    A menny kérdésénél sajnos nem tudsz elrugaszkoni a földről :)
    Jel 21,1 Új eget és új földet láttam. Az első ég és az első föld ugyanis elmúltak, és tenger sincs többé.
    Ebből egyértelmű, hogy nem erről a földről van szó. De mint írtam, azt nem lehet úgy elképzelni, ahogy pl a teremtés könyve szól a paradicsomról.
    Idő pedig van a világban. Relatív idő egészen biztosan, abszolút idő pedig a fizikában olyan, hogy van tudós aki szerint létezik és számol vele, van aki szerint pedig nem létezik.
    A feltámadott testet pedig olyan, ahogy az idézetben volt "olyanok lesznek, mint az Isten angyalai a mennyben". Ennek is biztos lesz fizikája, de nem földi értelemben vett. Az angyaloknak pedig nincse fizikai szükségletük.

    Nézd az a helyzet nem vagyok teológus, se pedig pap, így minden kérdésedre választ nem tudok adni. De látom érdekel a téma, a következő könyvből a legtöbb kérdésedre választ kaphatsz. KÖNYV Tényleg nagyon sok kérdésedről ír; teremtésről, egyén teremtéséről, bűnrő, megváltásról, mennyről stb...

Új hozzászólás Aktív témák