Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #15544 üzenetére

    A spontán vetélés és az abortusz lelki traumája között az az objektív különbség, hogy amíg a spontán vetélés nem szándékos, addig az abortusznál nem lehet nem szándékosságról beszélni.
    Amíg a spontán vetélőt meg lehet győzni arról (több esély van rá), hogy nem ő döntött a magzat haláláról, addig az abortáló anyát nem nagyon.
    És ez folytatható. Amíg pld ciszta miatti műtét következtében válik valaki meddővé, az bár elég nyomorult lelki állapotokat eredményezhet, de mindez semmi ahhoz, mikor a meddőséget az a meggondolatlan védekezés nélküli szex és az azt követő abortusz okozta.
    És szerintem is globális probléma, mert nem csak természeti szinten vannak globális problémákra utaló jelek, hanem társadalmi szinten is (sőt szinte az összes természeti, globális probléma visszavezethető részben vagy egészében társadalmi okokra). Globális társadalmi probléma a fogyasztás istenítése, belefulladunk a szemetünkbe, amit ez a végtelen gazdasági növekedést fokozó hajsza teremt. Nyersanyaghiányossá válik a világ az eldobható, jó ha egy évet szolgáló elektronikai kütyük milliárdjai miatt...
    És ennek a társadalmi betegségnek egy másik vetülete az abortusz szabadsága. A modern eu-s jog tiltja a halálbüntetést, amit a demokráciák több eljárásban, komoly kontrollal végeztek és esetenként végeznek a mai napig, de egy szociális döntés elég egy magát megvédeni nem képes magzat sorsáról.
    Végeredményben, sarkítva, a fogyasztási színvonal csökkenésének réme vezethet sok esetben az abortuszhoz.
    A mai, modern világ nem tud mit kezdeni a fogyatékos emberrel, az idősekkel, betegekkel a gyermeket nevelőkkel és végeredményben a gyermekekkel sem. Ezek improduktív emberi lények. Nem adnak hozzá a gazdasági fellendüléshez, inaktívak.
    Egy ismerősöm mesélte, hogy Amerikában járva az idegenvezető egy városban bemutatott egy öregek otthonát. Érdekessége volt, hogy csak japán idős emberek éltek ott. Az idegenvezető mesélt az évezredes Japán kultúráról, ahol az idősek megbecsülésnek, tiszteletnek örvendtek, ahol az idős családtag szava volt a legjelentősebb, ahol a nagy család, dinasztiák köréjük szerveződtek. Ezek a bölcs Japánok Amerikába küldték gyermekeiket, hogy elsajátítsák a modern világ tudását, majd átvéve a kultúrát is hazatérve kivitték magukkal az idős szülőket is, de nem az otthonaikba, hanem méregdrága "szeretet" otthonokba, ahol nagy ritkán meglátogatják őket. A globális társadalmi betegség őket is megfertőzte...

    És egy tizenéves lány szülése jóval kisebb kockázatot hordoz, mint az abortusz, ezt tudom, három szinttel feljebb van a szülészeti osztályunk. Az egyik természetes dolog, amire meg vagyunk teremtve, a másik mesterséges beavatkozás... Ez nem azt jelenti, hogy a szülés nem jár kockázattal, csak nem lehet érv normális esetben, hogy az abortusz szövődményei kevésbé veszélyesek, mint a szülésé.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák