Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz Peethy #11986 üzenetére

    kicsit nezelodtem a wikipedian (koszi a linket!), ugy tunik nincs egyertelmu meghatarozas, irnak pl. ilyet: "A keresztények egyistenhívőknek vallják magukat, és néhány felekezet kivételével azt is vallják, hogy az Egy Isten a Szentháromságot alkotó három személyben (Atya, Fiú és Szentlélek), mint az Isten szétválaszthatatlan lényegében (hiposztasis) létezik." tehat ez alapjan a Haromsag el nem fogadasa nem kizaro ok.

    "(Jehova tanúi, mormonok stb., akik magukat keresztényeknek tartják, de más felekezetek nem ismerik el őket annak"
    na ez meg megint erdekes... de ha egy vallasszervezet azt allitja magarol hogy kereszteny, masok szerint meg nem, akkor az elegge azt mutatja hogy nem egyertelmu a meghatarozas :D
    foleg hogy Jehova Tanui (a nepszamlalasi kerdoiv szerint 'jehovistak', igy, kisbetuvel :DDD) amellett, hogy keresztenynek valljak magukat, hatarozottan elkulonulnek a keresztenysegtol (ideertve leginkabb a katolikus ill. protestans egyhazat)

    bar igazabol ez leginkabbcsak etimologiai illetve szohasznalati kerdes, hogy milyen kategoriaba soroljuk a vallasokat

    a Mormonok erdekes kerdes, egy idoben eleg sokat olvasgattam roluk kivancsisagbol, es az alapjan az jott le, hogy ok eleg kevesse alapoznak a Bibliara

    (en pl. ha engem kerdeznek, azt tekintenem keresztenynek, aki a Bibliat istentol ihletettnek tekinti, es az alapjan eli az eletet - bar ez a meghatarozas teljes egeszeben az en velemenyem)

    én nagyon remélem, hogy Isten szólni fog hozzád és immáron ő fogja megerősíteni azt, amit egyszer már elkezdet

    ha tortenni fog ilyen, az biztos hogy eleg erosen befolyasolni fogja az eletem tovabbi reszet :K

Új hozzászólás Aktív témák