Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz Peethy #11974 üzenetére

    nem tartom magam istentagadonak. valahol visszabb mar irtam par szot errol a temarol
    igazabol ott kezdodtek a gondok, hogy tul sokat gondolkodtam :D ugyan mindennel kapcsolatban megvolt a logikus levezetes, de voltak 'homalyos pontok', illetve olyan magyarazatok amik nem elegitettek ki igazan. nekialltam agyalni, utanajarni dolgoknak, es azoktol, akiknek az ilyen kerdesek megvalaszolasa lett volna a dolga, nem kaptam megnyugtato valaszt, bar legalabb megprobaltak (ellentetben mondjuk a katolikus papokkal, akik elinteztek annyival hogy 'ezt isteni titok', meg hogy 'ezt mi nem erthetjuk, csak Isten, nekunk csak hinnunk kell')
    idovel eljutottam oda hogy tulajdonkeppen semmi igazi bizonyitek nincs a tanitasokra. persze ha az ember eleve ugy all neki, hogy hinni AKAR, tehat megvan a megfelelo mennyisegu hit, onnantol mar nincs problema, de en mar az alapokat is bizonyitani, igazolni akartam, igy elkezdett az egesz inogni (mindig is ilyen alapos voltam :D)

    en sem neveznem a sztorit abszolut szembefordulasnak, egesz egyszeruen nemi gondolkodas utan sokkal logikusabbnak, ertelmesebbnek tunt a materializmus, mint a Biblia altal mutatott irany

    ettol meg abszolut elismerem a Bibliat es a hitet mint erteket, akkor is ha nem tartom 'valosagnak' Isten letezeset

    az amit az altalatok szervezett foglalkozasokrol irsz, jol hangzik :R
    pont ez az az irany, amivel szerintem most, a 21. szazad elejen meg lehet 'fogni' valakit, foleg egy fiatalt. a dogmatikus, ezereves ritualiekon alapulo misek korszaka lejart, es az a vallas amelyik ezt nem ismeri fel, legfeljebb a hagyomanytiszteletbol, megszokasbol oda jarokban bizhat

Új hozzászólás Aktív témák